Štyri jednoduché nápojové recepty , ktoré sú skvelé pre pitie hneď ráno a pomáhajú zrýchliť váš metabolizmus.

Aj keď metabolizmus je čiastočne určený našimi gény, my máme možnosť zvýšiť svoju rýchlosť metabolizmu tým, že vykonávame cvičenie a jeme správne. V skutočnosti je dopoludnie ideálny čas, aby ste nakopli váš metabolizmus, pretože ste sa práve prebudili a vaše telo potrebuje potravu a vodu.

Mnoho ľudí v skutočnosti veľmi zle chápe, čo metabolizmus vlastne znamená. Pri záťaži, vaše telo využíva energiu, ktorá bola uložená vo vašom tele, ale aj spotrebuje energiu na základné potreby, ako je fungovanie buniek, pumpovanie krvi, alebo dýchanie. Stručne povedané, váš bazálny metabolizmus je množstvo energie , ktoré vaše telo spotrebuje, keď nebudete nič robiť.

Ľudia s „rýchlym metabolizmom“ potrebujú veľa energie, aby fungovali normálne, často zasahujúce do uloženej energie (tukov). Ľudia s „pomalým metabolizmom“ nevyžadujú toľko energie, keď nie sú aktívne, takže ich telo aj naďalej uchováva energiu vo forme tuku. Vaše metabolické zmeny prídu s vekom, a tiež to môže závisieť na veciach, ako je vaše pohlavie, rodinná anamnéza, a výške.

Nižšie sú štyri jednoduché nápojové recepty , ktoré sú skvelé pre pitie hneď ráno a medzi jedlami pomáhajú zrýchliť váš metabolizmus. Aj keď žiadny z nich nezvládne zmeniť to, ako vaše telo vyzerá cez noc, môžu pomôcť k podpore konzistentné činnosti metabolizmu.

Nápojové recepty pre zrýchlenie metabolizmu

1.Grapefruitová voda

Tento recept obsahuje 2 prírodné posilňovača Metabolizmu: grapefruit a rozmarín.

O rozmarínu je známe, že je to silný antioxidant, ale tiež zvyšuje váš metabolizmus a pomáha odstrániť endogénne estrogény. Jedna štúdia ukázala, že rozmarínový extrakt významne zvýši spotreba glukózy v niektorých bunkách.

Je stále nejasné, prečo grapefruitový džús pomáha rýchlosti metabolizmu, ale v štúdii uskutočnenej v roku 2006, obézni pacienti, ktorí konzumovali grapefruitový džús pred každým jedlom zhodili asi 4 kilá za 12 týždňov.

prísady:

2 lyžičky sušeného rozmarínu

2 šálky vriacej vody

½ grapefruitu

½ nakrájaného grapefruitu

Dajte rozmarín do sitka a povarte ho vo vriacej vode po dobu 5 minút, potom vyberte a vytlačte do vody šťavu z polovice grapefruitu, pridajte druhú polovicu pokrájanú na plátky, zamiešajte a dobrú chuť!

  1. Zelený čaj so zázvorom

V nedávnej štúdii, vedci zistili, že obézni ľudia, ktorí konzumujú zázvor pozorujú zahrievacie účinok a nárast energie vo svojich telách, ktoré metabolizuje jedlo, takže majú nižšiu úroveň hladu.

Táto zmes obsahuje aj zelený čaj, ktorý, ako bolo preukázané, má tiež termogénny vlastnosti a schopnosť podporovať oxidáciu tukov.

prísady:

1 polievková lyžica zázvoru, strúhaného

vriaca voda

2 lyžičky zeleného čaju

1 lyžica medu

Do pohára, vložíme do 1 polievkovú lyžicu strúhaného zázvoru a pridáme vriacu vodu. Potom pridáme 2 lyžičky zeleného čaju do sitka a necháme v pohári po dobu 5 minút. Po odobratí sitká, pridajte 1 lyžicu medu, zamiešajte a nakoniec vypite!

  1. Voda s uhorkou a zázvorom

Toto je ďalší skvelý druh zázvorové vody. Tentokrát v kombinácii s viacerými lahodnou chuťou uhoriek.

prísady:

1 plátok zázvoru

vriaca voda

1 lyžica medu

½ uhorky nakrájané

Do pohára pridajte 1 plátok zázvoru a vriacu vodu. Nechajte zázvor lúhovať 5 minút a potom ho vyberte z pohára. Ďalej pridajte 1 polievkovú lyžicu medu, nakrájané uhorky, stačí premiešať a vypiť!

  1. Voda s citrónom a zázvorom

Okrem posilnenia metabolizmu vďaka zázvoru môžete mať tiež prospech z obsahu vitamínu C z citrónovej šťavy. Citróny tiež obsahujú flavonoidy, a antioxidanty.

prísady:

1 polievková lyžica zázvoru, strúhaného

teplá voda

1 citrón, nakrájaný

Do pohára pridajte 1 polievkovú lyžicu strúhaného zázvoru, pridajte teplou vodou a potom svoje nakrájané citróny. Zamiešajte a vypite!

You Might Also Like