Pár cvikov pre spálenie brušného tuku za 2 týždne! Pre začiatočníkov.

Keby vybudovanie six-packu bolo jednoduché, skoro každý by mal sexi brucho. Nie je to iba o vynaloženom úsilí pri cvičení, ale aj o tom vedieť, ako spaľovať brušný tuk správne. Pokračujte v čítaní a dozviete sa, ako rýchlo spáliť nechcené kalórie a tuk v brušnej oblasti.

Nezabúdajte tiež na správe nastavený jedálniček. Len cvičením bruško nespevníte takže jedlo, cvičenie, odpočinok.

 Cviky pre začiatočníkov

Motýlie sklapačky

Položte sa na chrbát, chodidlá pri sebe a čo najbližšie trupu, kolená ohnutá a vytočená do strán. Ruky si dajte za hlavu, lakte v rovine s ušami. Chrbát držte rovný na podložke a brucho zatnuté. Vydýchnite a zdvihnite hrudník nad podložku smerom k nohám. Znížte sa do počiatočnej pozície. Opakujte 10x.

Z boku na bok

Položte sa na chrbát, kolená ohnutá a chodidlá rovná na podložke, ruky po stranách tela. S výdychom zatnite brušné svalstvo a nahnite sa na pravú stranu k päte nohy. Vaša hlava a krk by mali zostať v prirodzenej pozícii a spodná časť chrbta by mala ležať na podložke. Vráťte sa do počiatočnej pozície a vymeňte strany. Opakujte 15x.

Doska

Oprite sa o dlane a kolená. Zatnite chrbtové a brušné svaly a oprite sa o predlaktia, natiahnite nohy vzad a oprite sa o špičky. Nezabúdajte držať rovný chrbát a boky hore, krk uvoľnený. Vydržte v pozícii 3 sekundy a vráťte sa do počiatočnej pozície. Opakujte 10x.

Mierne pokročilé cviky

Prsty ku špičkám

Položte sa na chrbát a nohy napnite k stropu, ruky po stranách. Vydýchnite a zatnite brušné svaly, pritiahnite sa k nohám a ruky natiahnite nahor. Chrbát držte rovný na zemi. Cvičte 2 sety po 15 opakovaniach.

nožnice

Položte sa na chrbát s rukami za hlavou. Zatnite brucho a pritiahnite ľavé koleno k pravému lakťu. Vráťte sa do počiatočnej pozície a teraz sa dotknite pravým kolenom ľavého lakťa. Striedajte strany po 15 opakovaniach v plynulom pohybe, brucho držte zatnuté a ruky uvoľnené, aby ste nevyvíjali prílišný tlak na krk. Cvičte 2 sety.

Opačné sklapačky s gumou na cvičenie

Položte sa na chrbát s pokrčenými kolenami, ruky pozdĺž tela v každej držte jeden koniec gumy na cvičenie, ktorú budete mať okolo nôh pod kolenami. Zdvihnite kolená k hrudníku, boky nad podložku. Vydržte po dobu 3 sekúnd, vráťte sa do počiatočnej pozície. Opakujte 2 sety po 10 opakovaniach.

Pokročilé cviky

zdvíhanie kolien

Postavte sa medzi operadlá dvoch stoličiek, lakte mierne pokrčené, ramená dole a krk uvoľnený, hlava a hrudník zdvihnuté. Zatnite brucho a vydýchnite. Veľmi pomaly pritiahnite kolená k hrudníku bez toho, aby ste sa nahli vpred, alebo vzad. Pokiaľ Vaše držanie povolí, skúste najskôr dvíhať len jednu nohu. Cvičte 3 sety po 15 opakovaniach.

swing nohami

Položte sa na chrbát, ruky pozdĺž tela a nohy natiahnuté nahor. S výdychom nohy spustite na jednu stranu a zatnite brušné svaly. Vráťte sa do počiatočnej pozície a spustite nohy na druhú stranu. Striedajte strany po dobu 15 opakovaní. Cvičte 3 sety.

Zdvíhanie nôh na lopte

Položte sa tvárou dole a chodidlá si oprite o loptu, nohy natiahnuté, oprite sa o ruky. Nohy a chrbát udržujte rovné, pomaly zdvihnite ľavú nohu k stropu. Vydržte 3 sekundy, potom nohu vráťte dole. Opakujte 10x, potom vymeňte nohy. Každý týždeň pridávajte 2 opakovania pri dodržaní správneho držania tela.

You Might Also Like