Najlepší pomocník pri odstraňovaní žlčových kameňov, tuku a dokonca Vám vyčistí pokožku!

Doktor Penny Stanway, autor knihy „The Miracle of Lemons,“ hovorí, že citróny sú skutočnou super jedlo. Tieto citrusové plody uhasia smäd a znížia vysokú telesnú teplotu.

  1. Strata váhy

Citrónová šťava stimuluje chudnutie a zabraňuje hromadeniu tuku v kritických oblastiach. Pre dosiahnutie optimálnych výsledkov, pite citrónovú šťavu ráno, pred svojími raňajkamo, ktoré zvýšia váš metabolizmus a zabránia kalórií sa „zdržať“ na kritických miestach.

  1. žlčové kamene

Asi 80 percent žlčových kameňov je cholesterol, pretože pečeň a žlč ju nemôže uvoľniť správne. Nedostatok žalúdočnej kyseliny, spôsobené starnutím, stresom alebo liekmi.

To vysvetľuje nesprávne vypúšťanie žlče, ktorá neskôr tvorí kamene. Jesť viac potravín, ktoré majú schopnosť pôsobiť rovnako ako žalúdočné kyseliny a „podporovať“ žlčové kontrakcie, čo nakoniec vedie k odstráneniu drobných kamienkov. Citróny sú tou najlepšou voľbou!

  1. Kašeľ

Citróny sú vynikajúce na vykašliavanie – stimulujú vylučovanie, čo je dôvod, prečo sú vaše najlepší priatelia v období prechladnutia a chrípky. Štúdia päťročná vykonaná v Singapure zúčastňuje 63.000 ľudí a bolo zistené, že strava bohatá na bielkoviny môže uľahčiť chronický kašeľ.

Flavonoidy majú silné antioxidačné vlastnosti a bránia zápalu pľúc a znížia prípadné poškodenie tkaniva.

Pite čerstvú limonádu, aby sa zabránilo kašľu.

  1. svrab

Toto chronické kožné ochorenie vyžaduje systémovú liečbu.

Verte tomu alebo nie, kyselina citrónová v citrónoch funguje na suchú pokožku a znižuje odlupovanie. To tiež obnovuje vlhkosť kože a pomáha pri odstraňovaní mŕtvej kože.

Naneste trochu citrónovej šťavy priamo na postihnutú oblasť niekoľkokrát denne, potom zostane po dobu niekoľkých minút na slnku. Počas niekoľkých týždňov, zvýšite čas, ktorý strávite na slnku. Citrónová šťava je bohatá na psoralén, prírodné látky nájdené v rastlinách.

  1. zápcha

Citróny sú bohaté na pektín, vlákna, kotré sú v čreve a stimulujú črevné krvinky. Celulóza priťahuje vodu, čo zlepšuje trávenie. Pridajte citrónovú šťavu a citrónovú kôru do svojho každodenného jedálnička.

  1. vysoký tlak

Citróny sú bohaté na draslík, ktorý vyvažuje telové tekutiny. Horčík uvoľňuje cievy. Vitamín C zvyšuje hladinu oxidu dusnatého, plyn, ktorý signalizuje telu odpočinúť a rozširuje cievy. Citrónová šťava sa podobá na niektoré lieky, ktoré sú bežne predpísané v liečbe hypertenzie (ACE inhibítory), pretože inhibuje produkciu angiotenzínu v obličkách.

You Might Also Like