Na to aby ste bola krásna, zdravá a štíhla nie je potreba vyhradiť si 5 hodín denne pred zrkadlom! Je to ale naopak veľmi jednoduché.

Každá z nás po tom túži, ale ako sa to dá?Zdá sa Vám to nemožné? Sú tu tipy čo jesť a čo robiť, aby ste si tento sen zdravia, krásy a dobrej figúry čo najrýchlejšie splnili! Na to aby ste bola krásna, zdravá a štíhla nie je potreba vyhradiť si 5 hodín denne skrášľovaním sa, makaním v posilke alebo navštevovaním plastického chirurga. Byť krásna, zdravá a štíhla je pri nájdení si chvíle času a systému života jednoduché.

Káva a zelený čaj

Káva má v tej správnej forme povzbudzujúce účinky na naše telo. Keď pijete kvalitné espresso 1 – 2 krát denne, tak si znižujete riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení, povzbudzujete myseľ a telo a pocit únavy by Vás nemal dostihnúť. Buďte svieža vďaka kvalitnému espressu. Toto sa samozrejme netýka rozpustnej kávy, ktorá okolo skutočnej kávy ani nechodila. Zelený čaj má silnú kombináciu antioxidantov, takže dobre Vaše telo prečistí od škodlivých látok, má mierne omladzujúce účinky a teda kvalitný zelený čaj Vás môže nie len prečistiť, ale aj omladiť!

Voda s citrónom alebo bez

Naše telo je z drvivej väčšiny práve z vody a preto sa nie nadarmo všade píše o pitnom režime. Správnym pitným režimom sa nemyslí vypiť denne 2 litre sladeného nápoja alebo 1 pohár vody. Správny pitný režim znamená, že vypijete denne 4 deci na 10 kilogramov Vašej váhy. Toto by Vášmu telu malo stačiť. Ak máte viac fyzickej aktivity alebo sa viac potíte počas dňa, tak tento príjem tekutiny môžete navýšiť o 1 – 2 poháre. Snažte sa denne piť priebežne po troche a pite iba 17 – 18 hodiny, pretože v tomto čase sa čistia naše obličky a nie je vhodné ich zaťažovať.

Olivový olej a rybí tuk

Ak si aj Vy spájate tuky s veľkým množstvom kalórii, ktorému sa chcete vyhnúť, tak pozor! Nie všetky tuky sú zdraviu škodlivé a nepotrebné. Olivový olej je jeden z najlepších rastlinných tukov a rybí tuk je opäť, ale živočíšny tuk a veľmi kvalitný. Ak chcete mať lepšie zdravie, pevné nechty, vlasy a pokožku, tak pravidelne konzumujte tieto tuky a malo by byť všetko v poriadku. Olivový olej môžete používať na prípravu jedál, ale aj na vonkajšie použitie na jemné vrásky, suché vlasy, nechty či pokožku.

Chodiť, chodiť, chodiť

Ak sa aj Vy všade vozíte autom, tak nastal čas oprášiť vhodnú obuv a začať sa prechádzať, pokojne na začiatok aj kratšie trasy. Chôdza pešo je nášmu telu najprirodzenejší pohyb a preto vždy, keď Vám to dovoľuje situácia a čas, tak sa prechádzajte. Posilníte si aj postavu, držanie tela, spálite čo to kalórii a budete sa cítiť lepšie.

Strava bohatá na bielkoviny

Keď chcete mať rýchle trávenie a figúru „ako lusk“, tak treba zmeniť aj stravovanie, nech je bohaté na rastlinné ale aj živočíšne bielkoviny. Nezabudnite, že denne by ste mali prijať 1 – 2 gramy bielkoviny na 1 kilogram Vašej hmotnosti. Samozrejme, že keď chcete získať peknú postavu, tak je potrebný aj cielený pohyb.

Venovať sa sebe samej

Tento bod je jeden z najdôležitejších, pretože v dnešnej uponáhľanej dobe sa staráme o všetko, ale na seba veľa krát zabúdame a potom sa divíme, prečo vážime 80 kilogramov, prečo sa nám robia vrásky a prečo sa samej sebe nepáčime. Nemusíte si na seba vyhrádzať hodiny denne, ale naučte sa počúvať a venovať svojmu vlastnému telu. Stačí keď si raz týždenne napustíte vaňu, urobíte manikúru, pedikúru, pár krát v týždni si zacvičíte.

Každý nový deň nám prináša príležitosť byť lepším a robiť veci čo najlepšie ako vieme, s týmto presvedčením sa nám podarí nie len byť krásna, zdravá, šťastná, ale bude sa Vám dariť vo všetkom. Nájdite v sebe tú silu a milujte svoje telo

You Might Also Like