Melónová šťava je ideálna pre ľudí, ktorí cvičia. Melón je vysoko alkalické ovocie a chráni našu pečeň.

Melónová šťava je ideálna pre ľudí, ktorí cvičí, pretože ich osviežujú vďaka aminokyseline známej ako L-citrulín. Nie veľa ovocia nám môže poskytnúť veľkú dávku L-citrulínu ako vodného melónu. Vodný melón hydratuje telo a bunky a čistí obličky, žlčník a močový mechúr.

Melón je vysoko alkalické ovocie a chráni našu pečeň. Ovplyvňuje týmto spôsobom všetky orgány a tkanivá v našom tele. To tiež podporuje detoxikačný proces v našich pečeni.

Zaťažené antioxidantmi

Šťava melóna je naplnená najsilnejšími antioxidantmi v prírode. Je bohatý na vitamín C a beta-karotén (ktorý sa v organizme premieňa na vitamín A). Tieto silné antioxidanty sú prirodzenou protilátkou proti starnutiu a chorobami spôsobujúcimi voľné radikály. Vitamín C a beta-karotén ničí tieto škodlivé molekuly, čo nám umožňuje bojovať proti starnutiu prirodzene. Strava, ktorá zahŕňa tieto dôležité vitamíny, znižuje možnosť srdcových ochorení, astmy, artritídy a rakoviny. Tiež zlepšujú náš imunitný systém a zlepšujú našu víziu.

Zaťažené lykopénom

Lykopén je silný antioxidant. Podobne ako u väčšiny antioxidantov, lykopén je vysoko účinný pri eliminácii voľných radikálov, ktoré sú na vine za zápalové procesy v našom tele. Štúdia dokazuje, že zvýšená konzumácia potravy bohatej na lykopén vás ochráni pred rakovinou, najmä rakovinou hrubého čreva, žalúdka, pankreasu, prostaty a pľúc. Americký časopis o klinickej výžive vydal štúdiu, ktorá zistila, že ľudia trpiaci kolorektálnymi polypami (skorým znakom kolorektálneho karcinómu) mali 35% znížené množstvo lykopénu ako ľudia bez polypov.

Lykopénové antioxidačné a UV-blokujúce schopnosti robia to užitočným nástrojom na boj proti starnúcej pokožke. Zabraňuje poškodeniu kyslíka a DNA v bunkách a iných štruktúrach organizmu.

Melón šťava je vysoká v B6

Vitamín B6 je rozhodujúci pre normalizáciu mozgu a znižovanie príznakov úzkosti a depresie. Reguluje aj hormóny a je užitočná pre ženy v menštruačnom období.

Počas odšťavovania vodného melónu rozdrvíte minerály, vitamíny a živiny, čo uľahčuje vstrebávanie.

Vaše telo môže absorbovať všetky vitamíny a minerály obsiahnuté v šťave z melónu.

You Might Also Like