Kapustová diéta taktiež známa pod názvom „tukožrútska“ diéta! Vyskúšajte ju a Vaše kilá pôjdu neskutočne rýchlo preč!

Kapustová diéta taktiež známa pod názvom tukožrútska diéta, resp. tukožrútska polievka sa  skladá hlavne s konzumovania kapustovej polievky. Dodržiavanie diétneho jedálnička nie je žiadna hračka a je vhodná iba pre tých najodhodlanejších, ktorý si stoja za svojim plánom na chudnutie. Kapustová diéta sľubuje počas maximálne 7 dňového jedálnička schudnutie o 4 až 8 kíl. Znie to síce lákavo ale čo sa skrýva za tým a aké sú výhody a nevýhody držania tejto účinnej diéty?

Aké sú výhody Kapustovej diéty

Je ich málo ale predsa ich zopár existuje. Výhodou kapusty je, že v sebe skrýva aspoň vitamíny ako napríklad vápnik, draslík, železo, vitamíny A, B1, B2, C a E. taktiež priaznivo pôsobí na zvýšenú zrážanlivosť krvi a pomáha pri trávení. Obsahuje veľké množstvo antioxidantov, čo pomáha predchádzať rakovine. Za krátky čas schudnete enormné množstvo kíl, ale to je vo väčšej miere iba voda naviazaná na organizmus a svaly. To je asi všetko, nie je nič ďalšie v čom by nám mohla kapustová diéta pomôcť.

Aké sú nevýhody?

Ako pri každej rýchlej diéte, pri ktorej zhodíte veľké množstvo kíl za krátky čas je veľkou nevýhodou istota jojo efektu. Táto diéte Vám síce pomôže schudnúť neuveriteľne rýchlo, ale ako rýchlo schudnete tak rýchlo aj priberiete zhodené kilá naspäť.

Veľký problém je, že neobsahuje bielkoviny a síce obsahuje niektoré vitamíny, nepokryje celú potrebu organizmu. Počas držania kapustovej diéty vám ochabne svalstvo, celkové oslabenie a výdrž nášho tela. Spomaľuje metabolizmus. U niektorých sa ,môže prejaviť nespavosť, problémy s koncentráciou a nervozita. Kapustová diéta neobsahuje dostatok vitamínov, ktoré sú potrebné pre naše telo a tým sa zaraďuje medzi tie nezdravé diéty na chudnutie.

You Might Also Like