Zoštíhli svoje vnútorné stehná s jednoduchými cvikmi. Je to úplne jednoduché!

Posilnite svoje stehenné svaly v priebehu niekoľkých minút s týmito skvelými cvikmi. Stačí keď takto budete cvičiť 3-4x týždenne a dodržiavať stravu.

Začiatočníci by mali vykonať u každého cviku 15 – 20 opakovaní , pokročilejší môžu opakovať 25 – 30 krát. 

 1) Široký drep

Postavte sa s nohami ďalej od seba, ako je šírka ramien. Pomaly sa znížte do drepu. Vydržte pár momentov a potom narovnajte nohy, tento pohyb rozdeľte do dvoch častí, vráťte sa do východiskovej pozície.

2) Plié drep

Začnite s nohami tak, že sa päty dotýkajú a špičky sú mierne vytočené do strán. Päty udržujte spojené a zdvihnite sa na špičky. (Oprite sa o stenu, ak nezvládnete držať rovnováhu)

Ohnite kolená a urobte polovičný drep na dve doby, potom sa zdvihnite opäť na dve doby, päty udržujte spojené.

3) Drep s loptou

Postavte sa s nohami na šírku ramien a špičkami nôh smerujúcimi vpred. Položte si stredne veľký gumový loptičku (alebo zrolovaný uterák) medzi nohy hneď nad kolená.

Vnútornými stehnami stlačte loptičku a znížte sa do pozície drepu na dve doby, vydržte chvíľu a potom sa opäť na dve doby zdvihnite do stoja.

4) Široký drep so švihom

Postavte sa s nohami ďalej od seba, ako je šírka ramien a prsty nastavte do polohy 10 a 2 na hodinách. Do oboch rúk uchopte činku (1-2 kg pre začiatočníkov a 4-6 pre pokročilých) a držte ju vertikálne pred bruchom.

S rovnými rukami zdvihnite činku pritom, ako sa budete znižovať do pozície drepu na dve doby. Vydržte v drepe a potom spustite závažie dole a na dve doby sa opäť zdvihnite do stoja.

5) Stlačenie s gumovou loptičkou

Položte sa na podložku, ohnite kolená a chodidlá položte na zem. Položte si stredne veľkú gumovú loptičku (alebo zrolovaný uterák) medzi kolená. Zatnite vnútorné stehná a tlačte ich k sebe po dobu 30 sekúnd. Odpočívajte po dobu 10 sekúnd, potom opakujte celý cyklus 4 krát.

You Might Also Like