Vyskúšajte týchto 5 pozícií z jogy a odstráňte tvrdohlavý brušný tuk! Je to veľmi jednoduché a relaxačné cvičenie.

Jóga je relaxačný cvičebný technika , ktorá môže byť užitočná aj inými spôsobmi, vrátane príležitosti sledovať týchto päť pozícií jogy, ktoré predstavujú účinné riešenie pre odstránenie tvrdohlavého brušného tuku.

Jóga je prax, ktorú si môžu vyskúšať aj nováčikovia, a ako sa s ňou zoznámite, existujú zložitejšie pózy, ktoré sa môžete pokúsiť vykonať a dosiahnuť rôznych cieľov. Jogu môžu robiť aj tí, ktorí sú tehotné, tí, ktorí nie sú flexibilné a tí, ktorí sú starší (s opatrnosťou). Jedná sa teda o vhodný spôsob cvičenia skutočne pre každého a brušný tuk bude čoskoro minulosťou.

1) Kobra

Ľahnite si na brucho s natiahnutými nohami a položte dlane pod ramená. Uistite sa, že brada a prsty sa dotýkajú podlahy. Pomaly vdychujte a zdvihnite hrudník a ohnite chrbát smerom k bokom. Pretiahnite ruky rovno s dlaňami stále na podlahe. Podržte túto pozíciu po dobu 15 až 30 sekúnd. Pomaly vydychujte a vráťte telo na zem na brucho na podlahu. Opakujte päťkrát, medzi cviky sú 15sekundovém prestávky.

2) Luk

Ľahnite si na brucho. Natiahnite nohy a ruky po oboch stranách tela. Ohnite kolená a natiahnite ruky vzad k nohám. Uchopte nohy a držte ich. Vdychujte a zdvihnite hlavu. Skúste zdvihnúť nohy vyššie a ohnúť hlavu dozadu. Držte pozíciu 30 sekúnd. Nezabudnite normálne dýchať. Opakujte päťkrát a medzitým robte 15 sekundové prestávky.

3) Ponton

Ležte rovno na chrbte s nohami pri sebe a pretiahnutými. Vaše paže by mali byť po stranách. Vdychujte a začnite zdvíhať nohy a udržujte ich rovno. Pokúste sa zdvihnúť nohy tak vysoko, ako môžete, zatiaľ čo si pretiahnete nohy a prsty. Natiahnite ruky a snažte sa dosiahnuť vašich prstov. Vytvorte uhol 45 stupňov s telom. Držte 15 sekúnd pri normálnom dýchaní. Oddýchnite si. Vydýchnite. Opakujte päťkrát a robte medzery medzi cvikmi.

4) Doska

Začnite na rukách a kolenách, ruky pod ramenami a kolená priamo pod boky. Zatlačte prsty pod nohy a oprite sa nohami dozadu, kým nie sú nohy natiahnuté za telom. Ďalej vdychujte a pozrite sa na podlahu tesne pred vašimi dlaňami. Uistite sa, že krk a chrbticu sú zarovnané a zatnite brušné svaly. Držte pozíciu 30 sekúnd. Pre lepšie výsledky držte pozíciu dlhšie. Opakujte päťkrát a uistite sa, že ste dýchali hlboko a odpočinuli si 15 sekúnd medzi opakovaniami.

5) Vietor

Kým ležíte na chrbte, natiahnite nohy a ruky vytiahnite stranou. Udržujte nohy napnuté s pätami pri sebe. Počas vydychovaní ohnite kolená a pritiahnite ich k hrudi. Použite stehná k pôsobeniu tlaku na brucho, objímte stehná rukami a držte je u tela. Držte pozíciu 90 sekúnd pri hlbokom dýchaní. Ako vydychujete, uvoľnite kolená a vráťte ruky po stranách tela. Preveďte päťkrát s aspoň 15 sekúnd pauzou medzi každým opakovaním.

Jóga predstavuje spôsob , ako urobiť niečo dobrého pre telo vo viacerých spôsoboch. Naučte sa viac jogových póz, ktoré vám pomôžu dosiahnuť konkrétnych cieľov, dokážete tak posilňovať brucho a zlepšiť svalový tonus aj v iných oblastiach tela.

You Might Also Like