Vyskúšajte tieto 4 vynikajúce recepty na detoxikáciu obličiek. Detoxikácia obličiek je viac ako potrebná pri ich správne fungovanie.

Tento rušný spôsob života sprevádza nezdravé denné rutiny. Konzumácia rýchleho občerstvenia, kofeínu a alkoholu má obrovský vplyv na zdravie ľudí. Obličky sú jedným z orgánov, ktoré sú mimoriadne postihnuté týmto nezdravým životným štýlom.

Ladviny

Pracujú 24 hodín denne na odstránenie toxínov z tela. V prípade nadbytočných toxínov, obličky nie sú schopné odfiltrovať všetky z nich a začnú sa hromadiť v tele. To ovplyvňuje funkciu obličiek a telo sa stane náchylné na rôzne druhy ochorení, ako sú obličkové kamene, infekcie, cysty a nádory. Ak nie sú včas ošetrené, následky môžu byť smrteľné.

Preto je detoxikácia obličiek nevyhnutná pre ich správnu funkciu. Najlepší spôsob, ako začať čistenie obličiek, je piť aspoň 10-12 pohárov vody každý deň. Číry moč je povzdych dostatočného príjmu vody. Ak je moč má hlbokú žltú farbu a silný zápach, znamená to nedostatok vody. Pokúste sa vyhnúť káve, nápojom a ostatným sýteným nápojom.

Prírodné šťavy pomáhajú detoxikácii obličiek a poskytujú vám potrebné vitamíny a minerály.

Nižšie sú uvedené najzdravšie šťavy, ktoré vám pomôžu očistiť obličky a zlepšiť aj celkové zdravie.

  1. Repné šťavy

Repy obsahujú fytochemické látky nazývané betaín, antioxidanty a živiny, ktoré pomáhajú zvyšovať kyslosť v moči. Zvýšená acidita moču odstraňuje struvit a fosforečnan vápenatý, ktoré sú hlavnou príčinou obličkových kameňov.

  1. Citrónová šťava

Najlepším spôsobom, ako zvýšiť obsah citrínu v moči, je piť citrónové šťavy. Citrín pomáha predchádzať tvorbe kameňov v obličkách. Stlačte 4 citróny a zmes šťavy v pohári vody a nápoja. Môžete použiť aj teplú vodu.

  1. Brusnicová šťava

Cranberry má schopnosť zabrániť akumulácii a prilepeniu baktérií v močovej trubici a močovom mechúre, čo môže viesť k infekcii moču. Tiež eliminuje nadmerné množstvo oxalátu vápenatého, ktoré je príčinou obličkových kameňov.

  1. Petrželová šťava

Petržlen je najlepšie známy svojimi diuretickými vlastnosťami. Je bohatá na karotenoidy, železo, chlorofyl a mnohé vitamíny. Karotenoidy majú schopnosť chrániť pred rakovinou. Chlorofyl vyčistí krv a železo pomáha absorbovať živiny, čím sa zlepšuje počet hemoglobínov.

You Might Also Like