Výhody športovania počas sychravého obdobia. Ako cvičiť, aby sme nestratili chuť do cvičenia?

Ako nestratiť chuť behať v sychravom počasí?

Ak aj Vy patríte do skupiny ľudí, ktorým teplotné zmeny nerobia dobre, tak by ste si tento článok určite mali prečítať, pretože cvičenie počas zimy či sychravého obdobia má svoje mnohé výhody! Športovať počas sychravého a zimného počasia nie je na prvý pohľad príjemná záležitosť ale práve toto sychravé počasie má pre Vaše telo a aj cvičenie lepší efekt, ako keď sa potíte v horúčavách.

Výhody športovania počas sychravého obdobia

Termoregulácia

Keď športujete vonku počas chladného obdobia, tak pomáhate aj svojim cievam, končatinám a kardiovaskulárnemu systému. Chladnejší vzduch „rozprúdi“ krv v žilách, zohreje Vaše telo a preto ľudia, ktorý trpia napríklad studenými rukami či nohami budú mať vďaka tomuto cvičeniu v nepriaznivom počasí za chvíľu po probléme.

Teplotné rozdiely sú pre telo prospešné, takýmto systémom funguje napríklad aj sauna alebo kryokomora. Nesmiete však zabúdať, že počas chladného obdobia naše telá spaľujú viac energie na to, aby telo zohriali, takže počas zimy sa za dodržania Vášho diétneho stravovania chudne lepšie a ľahšie.

Vo dvojici to ide lepšie

Väčšina ľudí má rado pri cvičení spoločnosť a ak aj Vy patríte ku tejto skupine, tak si obvolajte svojich známych a zlomte ich na aktivity, ktoré Vás bavia. Vysvetlite im všetky výhody cvičenia v sychravom počasí, zlepšíte si aj vzťahy a keď viete, že je niekto s Vami, kto dá možno na Vás aj pozor, tak sa to musí podariť a priniesť želaný efekt.

Treba mať dobrú náladu

Tak ako pri každom športe, tak aj pri športovaní v zime sa vylučuje hormón šťastia, ktorý pri pravidelnom cvičení zlepšuje celkovú náladu. Výhodou je, že ak sa donútite športovať počas zimného či sychravého obdobia, tak si budete aj samých seba viac vážiť za usilovnosť a toto obdobie už bude zas iba o zvyku. Stačí iba začať behať a potom to pôjde samo.

You Might Also Like