Všetci, ktorí už zažili svalovicu vedia, aká bolesť to je. Ale dá sa jej aj účinne zbaviť. My Vám prezradíme ako!

Máte „svalovicu“, bolia Vás svaly a neviete čo robiť? Skúste niektorý z týchto tipov a snáď Vám to pomôže! Každému sa už určite stalo, že svoje svaly preťažil a potom prišla spomínaná „svalovica“ Čo to je, prečo vzniká a ako sa jej zbaviť alebo preventívne vyhnúť?

Čo to je a prečo vzniká „svalovica“, bolesť svalov?

„Svalovicu“, bolesť svalov alebo svalovú horúčku sme už isto každý zažili, ale prečo tento problém vzniká? Dávajte pozor a tento nepríjemný problém sa Vás týkať nebude.

„Svalovica“ (bolesť svalov) alebo svalová horúčka vzniká pri preťažení svalov. Pri preťažení sa v našom organizme vytvára kyselina mliečna, ktorá sa potom o deň či dva ozve v podobe bolesti svalov. Kyselina mliečna vlastne prekysľuje náš organizmus, čo nie je dobré.

Ako sa zbaviť „svalovice“, bolesti svalov?

Teplý kúpeľ – ak Vás trápi bolesť svalov, tak si dajte teplý kúpeľ, ktorý zmierni bolesti. Teplá voda pomáha tento problém eliminovať.

Masáž – na ubolené svalstvo nie je nič lepšie ako poriadne ich premasírovať. Ideálne by bolo, keby Vás masíroval skúsený človek, aby sa Vám bolesti nezvýšili.

Termofor – prehriať ubolené miesto je veľmi dobrou pomôckou, ak nechcete tráviť čas s masážou alebo ležaním vo vani… Priložte si termofor aspoň na 15 minút na miesto ktoré je „svalovicou“ postihnuté a oddychujte.

Ochladzujúci gél– stojí „pár korún“ ale má pozitívny vplyv na ubolené svalstvo. Keď už na Vás doľahne „svalovica“, tak si boľavé miesta natierajte viac krát denne, kým bolesť neustúpi.

Chôdza – ak „svalovica“ nie je až taká intenzívna, tak sa choďte prechádzať, aby ste si svalstvo opäť precvičili a prebudil

Ako sa preventívne chrániť od svalovice?

Nezabúdajte na strečing – netrvá tak dlho, vykonať toto precvičenie, ale Vaše svalstvo to predhreje a Vy potom môžete bez obáv zo zranenia či svalovej horúčky cvičiť.

Nepremáhajte sa – áno ísť naplno je super, ale za cenu, že potom budete na 3 – 5 dní „odrovnaný“. Treba spoznať svoju mieru a držať sa jej. Pri budovaní svalov im musíte dať aj oddýchnuť, aby sa mohli pekne vytvarovať a zregenerovať.

Pite vodu – obyčajná voda urýchľuje odkyslenie Vášho tela. Týmto sa lepšie prečistíte a hydratujete sa počas cvičenia.

You Might Also Like