Voda s citrónom je veľký hit, ale vyskúšajte aj niečo iné! 3 nápoje, ktoré robia zázraky pre Vašu postavu a chudnutie.

Niečo viac o citrónovej vode

Hoci citrónová šťava nám poskytuje pevnú dávku antioxidantov a vitamínu C, iba teplá voda s citrónom nám pomôže schudnúť, pretože život nie je spravodlivý. Máme k dispozícii len veľmi málo dôkazov, ktoré naznačujú, že zlepšuje trávenie a čistí telo toxínov. Bez ohľadu na početné chvály, ktoré odkazujú celebrity. Veľké množstvo horúcej vody s citrónom môže viesť k vzniku kyseliny a tá istá kyselina môže tiež spôsobiť poškodenie skloviny zubov.

Káva

Môžeme to nazvať prírodným energetickým nápojom a výskum ukazuje, že dve až tri šálky kávy pred tréningom nám umožňujú trénovať dlhšie a ťažšie – čo znamená, že telo spaľuje viac kalórií. Štúdia publikovaná v časopise ukázala, že tréneri môžu počas tréningu urobiť takmer o 20 percent viac opakovaní.

Studená voda

Nahraďte citrón niekoľkými kockami ľadu, pretože studené nápoje nútia telo spotrebovať viac energie na udržanie telesnej hmotnosti. To znamená, že počas celého dňa konzumujete tri veľké poháre studenej vody, vaše telo spaľovalo viac kalórií.
Ak to robíte každý deň, počas celého roka môžete stratiť až 4,5 kg, pokiaľ tieto kalórie nedoplníte inými potravinami.

Zelený čaj

Tento zelený čaj je bez kalórií a môže vám pomôcť spáliť tuk a vyhnúť sa nežiaducej hmotnosti. V jednej štúdii ľudia, ktorí vypili štyri šálky zeleného čaju denne dva mesiace, stratili takmer o 3 kg viac ako tí, ktorí pili len vodu. Analýza „výživového európskeho denníka“ tiež zistila, že ľudia, ktorí pijú zelený čaj v priemere majú menšiu váhu a užší pás.

You Might Also Like