Viete prečo je dobre mať veľký zadok? Vieme zaujímavé skutočnosti o ňom!

Vedci zistili, že ženy s väčšími zadkami majú nižšiu hladinu cholesterolu v krvi, pretože majú hormóny, ktoré im pomáhajú spracovávať cukry oveľa rýchlejšie. Tiež dospeli k záveru, že majú menšie riziko vzniku diabetu alebo kardiovaskulárnych podmienok v porovnaní so ženami, ktoré majú menšie pozadia. A preto, že majú nadmerne omega 3 mastných kyselín a to je dôvod, pre zlepšenie ich funkcie mozgu.

Vyhlásenie profesora Konstantinos Manolopoulos bola zverejnená v správe ABC News. Bol to vedúci tejto štúdie a hovorí, že ženy, ktoré majú viac tuku na ich zadkoch, majú nižšiu hladinu glukózy a cholesterolu v krvi.

Vyššie uvedené závery sú skutočne na základe informácií získaných z viac ako 16.000 žien, ktoré boli analyzované. Ak máte väčší zadok, leptín hladiny vo vašom tele bude normálny. Leptín je hormón, ktorý je zodpovedný za reguláciu hmotnosti. To isté sa stane s dinopectina, hormónom, ktorý má anti-diabetické, protizápalové a cievne ochranné vlastnosti.

Tukové tkaniva zachytáva rôzne škodlivé mastné častice. To tiež znižuje riziko vzniku kardiovaskulárneho ochorenia.

Okrem toho, na univerzitách v Pittsburghu a Kalifornii bola vykonaná podobná štúdia rovnako. Záver bol rovnaký – ženy s menšími pásom, širokými bokmi a väčším bokmi môžu mať skutočne očakávanú dlhšiu životnosť.

You Might Also Like