Verte alebo nie, použite mrazených citrónov Vám pomôže zbaviť sa nádorov a nadváhy!

Flavonoidy v šťave sa hovorí, že obsahujú antioxidanty, čo je dôvod, prečo citróny sú užitočné pri liečení toľko ochorení a stavov.

Odšťavovanie citrónov nebude  maximum svojich výhod, takže odporúčame, aby ste ich zmrazili. Tento článok vám pomôže pochopiť, prečo táto metóda je tak užitočná pre Vás.

Citrónové šupky obsahujú veľa skvelých vecí. Zlúčeniny nájdené v citrónovej šupky majú silu na posilnenie imunitného systému, normalizovať hladinu cholesterolu v krvi, a dokonca aj zabrániť rozvoju rakoviny.

Ako dobre viete, citróny sú nevyhnutnou súčasťou každej metódy detoxu, bez ohľadu na to, či sa chystáte limonádu, citrónovú vodu alebo citrónovú čaj.

ZDRAVOTNÉ VÝHODY

  • prevencia rakoviny
  • Znížené riziko mŕtvice
  • Výborná liečba zápalu
  • imunita kostí
  • Prevencia proti príznakom astmy
  • Účinný proti nebezpečným baktériám
  • Prevencia a liečba depresie a stresu
  • Obličky a pečeň 

Citróny a rakovina

Citróny sú obvykle používané pre svoj obsah vitamínu C, ktorý je väčšinou v ich šťave. Ale posledné výskumy ukázali, že citrón lúpe poskytujú veľké živiny rovnako.

Citrónové peelingy ukázali obrovský potenciál pri ničení a odstránení toxického odpadu z tela. To je hlavný dôvod, prečo sú citróny často používané v liečbe pacientov s rakovinou.

Tam je silný vzťah medzi citrónmi a rakovinou. Vedci strávil desiatky rokov  premýšľaním a testovaním, či citróny môžu zničiť abnormálne rakovinové bunky. A áno, mnohé štúdie potvrdili túto možnosť.

Po viac ako 20 laboratórnych testoch od roku 1970, extraktov sa ukázalo, že mrazené citróny zničili bunky v 12tich prípadoch rakoviny, vrátane rakoviny hrubého čreva, prsníka, prostaty, pľúc a pankreasu.

Niektoré výskumy ukázali, že mrazené citróny môžu byť účinnejšie pri ničení rakoviny v porovnaní s chemoterapiou.

Navyše, oni sú oveľa zdravšie a bezpečnejšie riešenie ako chemoterapia. Tieto štúdie tiež preukázali, že citrónový extrakt ničí rakovinové bunky a ponechať zdravé bunky intaktné.

Získajte čo najviac zo svojho citróny

Citrónové šupky majú 5-10x viac vitamínov ako ich šťavy.

Dr. Marilyn Glenville, odborník na výživu a expert na zdravie žien, vysvetľuje, že kombinácia zdravej kôry môže činiť dobro k celkovému zdraviu. Tu je to, čo povedala pre BBC potraviny:

„Väčšina antioxidantov zahrnutých v ovocí sú zahrnuté do kôry alebo do dužiny.“

 

You Might Also Like