Veľmi veľa ľudí v dnešnej dobe trápia nepríjemné zápchy. Ak tento problém trápi aj Vás, tu je 8 potravín, ktoré Vám pri zápche zaručene pomôžu!

 

Mnohí jednotlivci majú zápchu, keď ich hrubé črevo nekoná správne. Tu je prehľad 8 potravín, ktoré môžu byť výhodné pre hrubé črevo:

  1. Zelená zelenina

Jedlá  ako kel, ružičkový kel, kapusta, hrášok, zeler, pór, špenát, špargľa a riasy sú plné chlorofylu. Tento chlorofyl sa prilepí na pokrytie tráviacich systémov a zastaví vývoj mikróbov. Tieto zelené sú tiež nazývané krížová zelenina. Dodatočne pomáha pri náprave telesnej tekutiny pokrývajúcej tráviaci trakt. Pomáhajú očistiť a pomáhať pri vstrebávaní.

  1. Chia

Umiernené semená chia a ľan sú neuveriteľné pri napomáhaní spracovávaniu a čisteniu. Chia semená majú nízky obsah kalórií a sú naplnené doplnkami, ktoré sú užitočné pre vaše hrubé črevo. Dodatočne obsahujú vlákninu a omega-3 nenasýtené tuky, ktoré slúžia na zmiernenie nebezpečenstva vzniku nádorov, ochorenia pľúc a kardiovaskulárneho ochorenia.

  1. Jablká

Tieto plody sú bohaté na vlákninu a pomáhajú s absorpciou a čistením hrubého čreva. Jedenie jabĺk ako octu alebo omáčky sú ďalším neuveriteľným prístupom k posilneniu črevných deličiek, ktoré zabraňujú upchávaniu.

  1. Aloe vera

Bežne sa používa šťava z aloe vera ako upokojujúca vec, ktorá je mimoriadne užitočná pre vaše hrubé črevo. Okrem toho je veľmi cenný pri využívaní vášho nezraniteľného systému a vášho srdca. Takže nabudúce kupujete džús pre rodinu kúpiť šťavu z Aloe Vera, ale predtým, ako začnete používať to vnútri, získajte radu od svojho špecialistu.

  1. Cesnak

Táto pozoruhodná bylina má antiseptické vlastnosti, ktoré pomáhajú evakuovať jedy. Cesnak rovnako znižuje podráždenie hrubého čreva, čo prinesie lepšiu absorpciu. To je jednoducho jedna ďalšia motivácia k jedlu cesnaku, ako keby ste si to vyžadovali.

  1. Fazuľa

Jedenie 8 až 11 gramov môže pomôcť vašej spotrebe vlákien. Sú rovnako stohované s vitamínmi B, horčíkom, draslíkom, bielkovinami, železom a vápnikom. Môžu udržať budúce jedy, aby vstúpili do tela a zlepšili telo pri boji s chorobou.

  1. Avokado

Pretože avokádo je plné omega-3 nenasýtených tukov, dodáte svojmu telu pevné tuky, ktoré sú užitočné pre vaše hrubé črevo. Dodatočne obsahujú oleje, ktoré vedú jedy k priľnutiu k črevným deličom.

  1. Citróny

Citrusové prírodné produkty, ako sú citróny, sú výnimočné pre vaše pohodlie. Pohár citrónovej vody môže pomôcť začať proces čistenia vo vašom tele. V prípade, že ich zmiešate s ľanovými semenami, môžete rýchlo zlikvidovať odpad z vášho tela. Citróny môžu tiež predvídať obličkové kamene, o ktorých všetci vieme, že nie sú zábavné.

You Might Also Like