Veľmi sa snažíte schudnúť, ale čistá voda Vám jednoducho nechutí? Máme trik na to, ako ju vypiť a bez problémov!

Mnohý tvrdia, že im voda nechutí a preto ju nepijú. Nepiť vodu je podobné, ako keby ste nejedli. Ak telu dlhodobo nedodávate jeho potrebné súčasti, tak časom príde nejaké ochorenie, ktoré Vám môže všetko zmeniť a narušiť. Mnohé ochorenia sú spôsobené iba preto, že nepijete dostatok vody.

  • Detoxikáciu organizmu
  • Hydratácia organizmu
  • Obnova a regenerácia buniek a celého tela
  • Dobré trávenie a pravidelnú stolicu
  • Prečistené močové cesty a obličky
  • Dobré odvodnenie
  • Úprava krvného tlaku a cholesterolu

Tipy ako začať piť vodu:

Citrónová šťava

– najklasickejším spôsobom, ako ochutiť vodu je, že do nej vytlačíte šťavu z citróna. Voda dostane lepšiu chuť a Vaše trávenie a močové cesty budú lepšie prečistené. Najlepšie urobíte keď si šťavu z polovice väčšieho alebo jedného menšieho citróna vytlačíte do 3 deci vody a na lačno to vypijete. Takto si dobre naštartujete trávenie a žalúdok bude pripravený na jedlo. Vodu s citrónom však nepite celý deň v tomto pomere. Ak chcete piť celý deň vodu s citrónom, tak si urobte slabší odvar a to tak, že polovicu citróna vymačkajte do 1,5 – 2 litrov vody a tak to pite celý deň priebežne.

Pomarančová šťava

– ak sa Vám voda s citrónom zdá veľmi kyslá, tak pomaranč je jeho sladším variantom. Vytlačte šťavu z jedného pomaranča do 3 deci vody a pred jedlom 10 – 15 minút vypite. Šťava z pomaranča dodá Vášmu telu vitamíny, vlákninu, minimum sacharidov, urýchli trávenie a spustí aj odvodnenie. Takúto vodu si dajte 1 – 2 krát denne a behom pár dní uvidíte výsledky.

Grepová šťava

– grepová šťava je kyslejšia a preto, keď Vám už nechutí citrónová šťava, tak ju zameňte. Grepová šťava osvieži vodu a tá Vám bude zaručene chutiť. Do tejto grepovej vody si môžete dať aj kocky ľadu.

Mandarínková šťava

– z týchto všetkých možností je mandarínková šťava tou najsladšou možnosťou. Stále je to však ovocný cukor, nie rafinovaný, tento cukor ide hneď do krvi a navyše mandarínky majú v sebe aj vitamíny, minerálne látky, vlákninu atd. Do 2,5 deci vody si odšťavte 1 – 2 mandarínky a pred jedlom (20 -30 minút) vypite. Tento nápoj je vhodný 1 – 3 krát denne.

Prevarená voda

– niektorým vadí chuť chlóru vo vode a preto ju nepijú. Tento problém sa dá vyriešiť, keď si večer prevaríte 1,5 – 2 litre vody a do rána ju necháte postáť. Táto voda by už ráno nemala mať chuť po chlóre.

Odstáta voda

– niekedy stačí ak vodu z večera do rána necháte postáť v džbáne a ráno je už voda chutnejšia.

Levanduľa

– ak sa Vám nezapáčila žiadna z doterajších možností, tak si skúste do pohára vody dať levanduľu (sušenú alebo čerstvú) a táto voda Vám zaručene bude chutiť. Žiadne nadbytočné sacharidy a lahodná svieža chuť zaručená.

Mäta pieporná

– ak nemáte levanduľu, tak mäta pieporná je tiež sviežou a zdravou možnosťou, ako si ochutiť vodu. Do tejto vody sa dá pridať aj niektoré z vyššie spomenutých ovocí, prípadne kocky ľadu.

Petržlenová vňať

– ak chcete vyskúšať niečo extra zdravé, ale trochu zvláštnej chuti, tak petržlenová vňať je tým pravým. S pomedzi všetkých vylepšovákov, ktoré sme tu dnes uviedli, je práve petržlenová voda tým najzdravším, no asi najmenej chutným. Petržlenová vňať má silné antiseptické účinky, teda odstraňuje zápaly v tele, podporuje a urýchľuje trávenie, prečisťuje celé telo a má vplyv aj na dobré odvodnenie. Vyskúšajte a uvidíte samy.

You Might Also Like