Vedeli ste, že zlá strava spôsobuje viac chorôb ako fyzická nečinnosť, alkohol a fajčenie dokopy?! Behaním zlú stravu neodstránite z tela.

Obezita

Za uplynulých 30 rokov výskyt obezity rýchlo vzrástol, aj keď celková fyzická aktivita v Spojených štátoch zostala nezmenená. Väčšina vedcov teraz verí, že podstatný je druhkalórií, ktoré jete. Napríklad kalórie z pridaného spracovaného cukru podporujú ukladanie tuku a hlad.

Autori naznačujú, že mediálne kampane z potravinárskeho priemyslu – napríklad z reklám, ktoré sa spájajú Sprite a Snickers so športom a cvičením – sú pre verejné zdravie rovnako deštruktívne, ako sľubné, no nepravdivé tvrdenia šírené tabakovým priemyslom počas minulej generácie. Tiež citujú nedávnu správu z lekárskeho časopisu Lancet, že zlá strava teraz spôsobuje viac chorôb ako fyzická nečinnosť, alkohol a fajčenie dokopy! Tvrdia, že verejnosť podľahla klamu neužitočnej správy o počítaní kalórií a že väčšina stále mylne verí, že príčinou obezity je nedostatok cvičenia. Vedci tvrdia, že ak sa zle stravujete, telo neprekabátite!

Čo k tomu dodať?

Ako bolo spomenuté, podstatný je druh kalórií, ktoré jete. To teda neznamená, že máte obmedzovať svoj príjem kalórií – obmedzovať množstvo jedla. Najedzte sa dosýta, záleží však na tom, čím sa nasýtite, z čoho tie kalórie získate. Pretože ak obmedzujete svoj príjem kalórií, je ťažšie sa kontrolovať, keď na vás príde hlad alebo chute = diéty (a následné prejedania) nie sú riešenie, ako bolo dokázané napríklad v Minnesotskom hladovacom experimente.

Riešenie je zmena stravy a ak pripojíte pohyb, posilníte a rozhýbete metabolizmus a podporíte aj psychiku.

Cvičením však telo skôr formujete a stravou chudnete alebo priberáte!

Ideálnym typom stravovania na schudnutie a peknú postavu je surová vegánska strava – čerstvé ovocie, zelenina a troška semienok a orechov. Kalórie by mali pochádzať prevažne z jednoduchých cukrov hlavne v ovocí, ale aj v zelenine a menej z bielkovín – orechy, semienka a čiastočne listová zelenina a tukov – orechy, semienka, avokádo.

You Might Also Like