Vďaka tomu, že žena jedla uhorky každý deň si ľudia všimli, ako veľmi sa zmenilo jej telo o niekoľko kilogramov len za pár dní.

1. Eliminácia toxínov, dodanie živín a hydratácia tela

Uhorky sú primárne tvorené vodou, ktorej obsahujú až 95%. Navyše obsahujú mnohé elektrolity a pre telo nevyhnutné minerály. Sú preto ideálne na zlepšenie hydratácie nášho organizmu. Nachádzajú sa v nich aj mnohé vitamíny. Najviac ich je v šupke, preto sa odporúča konzumovať uhorky neošúpanú. Najdôležitejší je vitamín C, ktorý si telo nedokáže vyrobiť samo. Jedna malá uhorka vám dodá až 10% vašej dennej dávky tohto nenahraditeľného vitamínu.

2. Trávenie a spaľovanie tukov

Pravidelná konzumácia uhoriek spomínanej žene celkovo zlepšila jej zdravotný stav, vitalitu a energiu. Únava sa stala vecou minulosti. Uhorky majú podporný vplyv na metabolizmus. No a zrýchlený metabolizmus znamená viac energie do života, rýchlejšie spaľovanie tukov a postupné chudnutie. Navyše, uhorky sa vyznačujú vysokým podielom vlákniny, čo z nej robí ideálnu potravinu na podporu trávenia, zrýchlenie prechodu potravy črevami a predchádzanie zápchy.

3. Vysoký obsah vitamínov skupiny B

Podobne, ako v prípade vitamínu C, v uhorkách nájdeme aj vysoké množstvo vitamínov skupiny B. Prísun týchto vitamínov vaše telo potrebuje na dennej báze.

4. Zlý dych

Zlý dych je zdravotný problém, ktorý trápi mnoho ľudí. Ak patríte medzi nich, potom máme pre vás excelentné riešenie! Ako už isto tušíte, je ním práve uhorka. Jediné, čo potrebujete urobiť, je odkrojiť kúsok uhorky, vložiť si ho do úst a podržať ho tam približne 30 sekúnd. Ak by to nestačilo, potom odšťavte šťavu z uhorky a pomocou nej si preplachujte ústa 1 minútu.

5. Prevencia mnohých ochorení

Ako sme už uviedli vyššie, uhorky sú plné vitamínov, minerálov a antioxidantov, ktoré pomáhajú telu predchádzať mnohým ochoreniam, vrátane rakoviny. Nápomocné sú aj pri liečbe a zmierňovaní príznakov cukrovky či vysokom krvnom tlaku alebo vysokej hladine zlého cholesterolu. Navyše, pravidelná konzumácia uhoriek alebo pitie čerstvej uhorkovej šťavy podporuje tvorbu inzulínu v pankrease a znižuje rezistenciu tela naň, čo ocenia hlavne diabetici.

6. Zbavovanie sa celulitídy

Za príčinu celulitídy sa považuje hromadenie toxínov v tukovom tkanive, ktoré vyvolávajú mierne, no chronické zápaly. No a uhorka je takmer dokonalá potravina proti týmto vplyvom – obsahuje množstvo vody a látok, ktoré podporujú detoxikáciu a vyplavovanie toxínov tela. Navyše má aj protizápalové vlastnosti, čím napomáha zmierňovaniu a odstraňovaniu zápalov.

You Might Also Like