V tomto článku budeme hovoriť o tom, ako piť alkohol a pritom schudnúť. Je to možné? S našou radou, áno.

Čo na to doktor?

Dr. Berg hovorí: „ja osobne nepijem alkohol ale u mojich pacientov je to takto: vždy chcú vedieť – môžem piť alkohol a pritom schudnúť? Je to chúlostivá vec.“

Sadnite si a trpezlivo čítajte. Nakoniec je najlepšie, ak sa konzumácii alkoholu vyhneme, ale ak si ho chcete dať príležitostne, čo urobíte, aby sa minimalizovalo poškodenie, ktoré s tým súvisí?

To, čo by ste si mali všimnúť, keď pijete alkohol je, že čím viac pijete, tým viac budete mať niečo, čo sa nazýva opica. Opica znamená, že vaša pečeň je úplne otrávená a ten toxický odpadový produkt z alkoholu sa vytvoril v pečeni a vnikol do mozgu, hovorí Dr. Berg. Pritom vytvára najrôznejšie druhy otravných pocitov vo vašich mozgových bunkách.

Čo by ste mali robiť, keď pijete drinky a alkohol? Hneď po pití alkoholu, keď prídete domov, by ste sa mali ísť najesť: dajte si ovocný kokteil, najlepšie z tropického ovocia zmiešaného s čerstvým kučeravým kelom. Kokteil rýchlo vyčistí pečeň a opica sa stratí. A vy sa môžete ráno zobudiť bez opice. Po pití alkoholu sú dobré aj B vitamíny, pretože tie pomáhajú detoxikovať pečeň. Jedzte zeleninu s vitamínmi skupiny B, ktoré nájdete napr. v reďkovke, cvikle, mladom zelenom hrášku. Z tejto surovej zeleniny si môžete urobiť smoothie, taktiež vám to pomôže vyčistiť vašu pečeň.

Nerozťahujte pitie alkoholu na celý týždeň, prekonajte to za krátke časové obdobie, pretože to naťahovanie predlžuje poškodenie vašej pečene. Po pití alkoholu by sa nemal ani 48-72 hodín spaľovať tuk, pretože to je vraj to, čo robí vaša pečeň.

Čo sa týka druhu alkoholu, ktorý podľa vášho názoru „musíte“ piť a máte veľký výber, t.j. pivo, víno alebo tvrdý alkohol, lepši je tvrdý alkohol, pretože tam je menej cukru.

You Might Also Like