Už Vás nebavia klasické kombinácie zeleniny? Máme pre Vás skutočne veľmi chutný šalát bez majonézy a k tomu maximálne chutný.

Každý z nás niekedy premýšľa, čo netradičného si dať na obed, alebo večeru. Niektorí, ktorí sa snažia jesť zdravo volia práve rôzne varianty šalátov so zeleninou a ďalšími chutnými prísadami a majú pocit, že urobili niečo skvelého pre svoje telo. To však platí len v prípade, keď do šalátu nepoužijeme žiadnu majonézu , zálievky a ostatné dochucovadlá, vďaka ktorým síce šalát chutí o poznanie lepšie, ale stáva sa vďaka nim tiež kalorickou bombou a stráca svoje zdravé benefity.

Budeme potrebovať

– kuracie mäso, 2 ks
– kukurica, 1 plechovka
– fazuľa, 1 plechovka
– cibuľa, 1 ks
– paradajky, 2 ks
– petržlen, 1 kus.
– rastlinný olej, 1/3 lyžice.
– ocot, 3 lyžice.
– horčice, 3 lyžice.
– med, 2 lyžice.
– cesnak, 2 strúčiky.
– tymián, 1/2 čajovej. lyžičky
– čierne korenie, podľa chuti
– čierne korenie, 1 ks

Postup

1)
Mäso umyjeme a nakrájame na malé kúsky, posypeme ho korením a soľou, necháme ho v chladničke zhruba hodinu a potom ho orestujeme.

2)
Scedíme kukuricu a fazuľu. Vyčistíme, opláchneme a nakrájame zvyšok zeleniny na väčšie kocky, z paradajok vytlačíme trochu šťavy. Cesnak olúpeme a rozdrvíme.

3) 
Pripravíme si zálievku. Zmiešame ocot, olej, horčicu, med, cesnak a tymian a zmes necháme uležať počas 30 minút. Do misy dáme nakrájanú zeleninu, pridáme orestované mäso a polejeme zálievkou.

Dobrú chuť!

You Might Also Like