Určité potraviny Vám pri chudnutí pomáhajú viac či menej aj podľa toho aká ste krvná skupina. Chudnutie podľa krvnej skupiny je naozaj možné.

Chudnutie podľa krvnej skupiny

Určité potraviny Vám pri chudnutí pomáhajú viac či menej aj podľa toho aká ste krvná skupina. Chudnutie podľa krvných skupín má diskutabilnú účinnosť. Niekto tvrdí, že funguje, iný že diéta podľa krvnej skupiny je nezmysel.

Základy tejto teórie pochádzajú od Dr.Adama. Jej podstatou je rozdelenie ľudí podľa ich krvných skupín. Dnes je už aj  v praxi dokázané, že rôzny ľudia rozlične znášajú tzv. zdravé potraviny. Základom teórie stravovanie podľa krvných skupín je, že vplyv potravín na náš organizmus je do značenej miery ovplyvnený našou krvnou skupinou.

Chudnutie podľa krvných skupín je prispôsobené našim daným potrebám od prírody. Najstaršou krvnou skupinou je krvná skupina 0. V dobe jej vzniku bol základom obživy lov, preto ľudia s touto krvnou skupinou majú zväčša dobré trávenie. V období, kedy na sa spoločnosť zmenila na poľnohospodársku vznikla krvná skupina A.

Krvná skupiny B je typická odolným imunitným systémom, základnou súčasťou stravy boli mliečne produkty ako ovčí syr, kefír . Najmladšou krvnou skupinou je krvná skupina AB. Je najvzácnejšou krvnou skupinou, pretože ju má len asi 5 % v celkového počtu obyvateľstva. Táto krvná skupina predstavuje kombináciu znakov skupín A a B.

Potraviny podporujúce chudnutie:

Krvná skupina 0 – chudnutie podľa krvných skupín

– Špenát, brokolica, ryby a plody mora, jahňacie a hovädzie mäso, jelenie a srnčie mäso, pečeň

Krvná skupina A – chudnutie podľa krvných skupín

– Ovocie, zelenina, ananás, sójové produkty, olivový olej

Krvná skupina B – chudnutie podľa krvných skupín

– Listová zelenina, pečeň, vajcia, nízkotučné mliečne výrobky

Krvná skupina AB – chudnutie podľa krvných skupín

– Tofu, mliečne výrobky, zelená zelenina, ryby a plody mora, ananás, zásadité ovocie

 

You Might Also Like