Účinky červeného melónu na efektívne chudnutie! Povieme Vám, ako s ním môžte ľahko a hlavne rýchlo schudnúť!

Chudnete alebo sa chcete len potešiť nejakým zdravým ovocím s nízkym obsahom kalórií, osviežte sa červeným melónom… Kúpte si červený melón je plný vody, vitamínov a Vaše zdravie a aj chuťové poháriky ho isto ocenia… Pripravte si osviežujúce a jednoduché recepty z červeného melóna alebo smoothie nápoj.

O červenom melóne

Červený melón je plodová zelenina. Často ho radíme medzi ovocie. Táto zelenina obsahuje maximum vody a preto je ľahko stráviteľná a zároveň dodá energiu pre metabolizmus. Počas letných dní je ľahko dostupný a preto by ste ho mali konzumovať pokojne aj každý deň, počas jeho dostupnosti. Obsahuje množstvo potrebných živín pre celkovú pohodu tela. Imunita, trávenie, vylučovanie a… To všetko Vás čaká vďaka červenému melónu.

Čo obsahuje červený melón?

Vysoký obsah vody, nízky obsah kalórii a tým pádom aj cukru, vitamíny a minerály sú predurčené pre pozitívny vplyv na Vaše telo.

 

Účinky červeného melónu na zdravie:

  • Vysoký obsah vody reguluje vodu v tele, je močopudný, takže odvodňuje nadbytočnú vodu z tela.
  • Vláknina podporuje správne vyprázdňovanie a tak prečisťuje telo a aj lymfatický systém
  • Vápnik podporuje výživu kostí, zubov a kvalitu vlasov a nechtov
  • Melón odkysľuje tela, pomáha pri pálení záhy, „štípaniu žalúdka“ žalúdočnými šťavami
  • Pravidelnou konzumáciou melóna môžu muži prirodzene zvýšiť svoju erekciu (prírodná Viagra)
  • Antioxidanty zabezpečujú prevenciu pred rakovinou
  • Obsah železa je vhodný pri anémií a počas menštruácie
  • Konzumáciou melóna si v poslednom rade zvýšite svoju koncentráciu a zlepšíte aj spánok

Chudnutie s melónom:

Červený melón má iba 25 Kcal na 100 g, čo ho predurčuje na to, aby ste ho počas chudnutia konzumovali. Melón podporuje chudnutie, to je pravda, ale je to stále len doplnok ku chudnutiu. Vďaka melónu si hydratujete svoje telo, zároveň odstránite nadbytočnú vodu a Vaše trávenie a močové cesty budú pracovať spoľahlivejšie. Strava musí byť po každej stránke kvalitná a len z ovocia a zeleniny sa vyžiť nedá. Preto majte stravu bohatú na všetky potrebné živiny a melón jedzte buď na desiatu alebo olovrant. Napomôže Vám schudnúť a zároveň dodá lesk Vašim nechtom a vlasom. Nezabudnite však, že keď zjete  kilový melón, tak tých kalórii bude oveľa viac… Na jedno jedlo skonzumujte tak 100 – 250 g červeného melóna.

Recepty z červeného melónu

Melónový koktail – lahodná desiata či olovrant

Potrebujete: 200 g melóna (červeného), 100 g čerstvých jahôd, pár lístkov čerstvej mäty a kocky ľadu Umyté jahody a melón vložte do mixéra, pridajte mätu a všetko spolu rozmixujte. Na koniec vložte do koktailu kocky ľadu a dobrú chuť.

Melónový šalát

Potrebujete: ¼ melóna aj s kôrou, 100 g čerstvých malín, 1 menší banán, 50 g mandarínky a 5 lístkov mäty Oddelíte kôru od melóna a dužinu nakrájajte na kocky, vložte do misky. K nakrájanému melónu pridáte umyté maliny, mandarínky a na krúžky nakrájaný banán. Na koniec primiešajte aj lístky mäty všetko jemne premiešajte a časť vložte opäť do kôry melóna. Toto štýlové a ľahké jedlo môžete podávať aj hosťom ako sladkú a zároveň zdravú maškrtu.

You Might Also Like