Trpíte nafúknutým bruchom a nepríjemnou plynatosťou? Pravdepodobne máte príliš veľa baktérii vo svojom tele – tzv. SIBO!

SIBO

SIBO opisuje množenie baktérií v črevnom trakte. Koncentrácia baktérií je nízka, keď tráviaci trakt pracuje normálne. V prípade, že budete pociťovať bolesť, zápchu, plyny alebo nadúvanie, najväčšou príčinou je rast baktérií v črevách. Jedlo prechádza tráviacim traktom – akonáhle sa žujú a sliny zmáčajú potraviny správne, prechádzajú žalúdkom do dvanástnika, tenkého a hrubého čreva. Jedlo sa dá do malých úzkostlivých molekúl v tenkom čreve. Tieto živiny sú absorbované do krvi . Odtiaľ zvyšky nestrávené sa dostanú sa do hrubého čreva, kde je vystavený baktériám. Prichádza k absorpcii vody a je vytvorený prostredníctvom kapitálu, ktorý sa vysunie von z tela. Ľudia, ktorí sú postihnutí SIBO majú zvýšené množstvo baktérií v tenkom čreve. Tieto baktérie by mali ísť do hrubého čreva. Veľká koncentrácia baktérií ide s jedlom do tenkého čreva pred úplne rozpustením živín, ktoré sú absorbované. Fúkanie týchto baktérií je veľmi bolestivé a môže tiež spôsobiť hnačku, nadúvanie, zápchu a plynnatosť. SIBO môže viesť k zápalu, ktorý môže zanechať negatívny vplyv na sliznici v tenkom čreve. To vedie k zníženiu vstrebávania dôležitých živín, ako sú vitamíny a minerály.

Aké sú dôvody, ktoré vedú k SIBO?

  • antibiotiká
  • slabé kyseliny v žalúdku
  • Antikoncepčné tabletky
  • Nadmerné požívanie alkoholu

Ako je možné detekovať SIBO a ako môže byť diagnostikovaná?

Môžete vykonať niektoré testy, ktoré môžete nájsť v lekárňach. Môžete vykonať test so svojím dychom, v ktorom môžete posúdiť prítomnosť a množstvo metánu a vodíka, ktoré sú produkované baktériami. Tieto plyny sú vydychovaného pľúcami.

Môže SIBO byť odstránený?

Môžete použiť rôzne lieky. Allicin môže byť ideálny pre vyriešenie tohto problému. Môžete ho konzumovať cez cesnak, olivový olej, oregano a ďalších bylín, ktoré majú antimikrobiálne vlastnosti.

Zmeňte svoje jedlo

To je ideálny začiatok zmien. Aby bolo možné mať istotu, že SIBO je úplne odstránené, je potrebné vykonať ešte jedno testovanie.

You Might Also Like