Tieto zelené nápoje sú zdravými a chutnými nápojmi, ktorými podporíte svoje zdravie a budete sa cítiť neskutočne fit.

Čerstvé ovocie, zelenina a byliny sú tým najlepším zdrojom získania vitamínov, minerálov, vlákniny, kyselín, chlorofylu, flavonoidov, bielkovín, fytohormónov, betakaroténu a ešte iných účinných látok, ktoré majú silne pozitívne účinky na náš kompletný organizmus. Skombinujte tieto chutné možnosti a vznikne Vám perfektný nápoj, ktorý rozjasní Vaše zdravie.

Zelený čaj

Každý pozná zelený čaj, ale kto ho skutočne pije pravidelne? Vďaka vitamínom, minerálom a antioxidantom je zelený čaj najznámejší pre svoje pozitívne účinky v oblasti podpory imunitného systému a detoxikácii. To však nie je všetko. Zelený čaj má dobrý vplyv aj na nervový systém, trávenie, kvalitu buniek, hladinu cukru, močových ciest a aj na lepší stav pokožky. Jeden zelený čaj denne a čoskoro pocítite tú zmenu! Ak práve chudnete, tak vypite aj 2 poháre denne, podporuje aj túto stránku.

Petržlenovo-limetková voda

Petržlen, alebo skôr petržlenová vňať, nie sú vhodné iba do polievok. Petržlen si viete pridať do pomazánky, smoothies nápoja, zemiakových či cestovinových jedál, možností je veľa. Vysoký obsah vitamínov, minerálov, kyselín, betakaroténu a aj ďalších látok robí z tejto byliny silného pomocníka nášmu zdraviu. Petržlenovú vňať viete použiť čerstvú ale aj sušenú. V tomto nápoji je lepšie použiť čerstvú petržlenovú vňať.

Potrebujete: 1 menšiu stonku umytej čerstvej petržlenovej vňate, 1 cm čerstvého zázvoru, 1 limetku, 3 deci vody.

Umytú petržlenovú vňať dajte do mixéra spolu so šťavou z jednej limetky, pridajte aj 1 cm očistený čerstvý zázvor, 3 deci vody a rozmixujte. Tento nápoj pite pokojne 1 krát za deň, na lačno, hneď ráno.

Špenátovo-ovocné smoothies

Možno sa Vám v mladosti z rôznych dôvodov špenát zhnusil, ale tento nápoj je z čerstvých špenátových baby listov. Vitamíny, karotén, minerálne látky, fytohormón, kyseliny, flavonoidy a iné látky zlepšujú stav vnútorného zdravia a aj vonkajšieho. Zabezpečené sú lepšia obranyschopnosť, tvorba kostného či kĺbového tkaniva, svalovej hmoty, zlepšený stav kardiovaskulárneho systému, kvality kože a krvotvorby.

Potrebujete: 1 hrsť špenátu, 1 menší banán, 1 zelené jablko, 1 kivi, voda.

Umyté špenátové listy vložte do  mixéra, pridajte aj očistené kivi, jablko, banán, vodu a rozmixujte do hladkej konzistencie.

Zelený jačmeň

Mladý zelený jačmeň zvyknú označovať ako zázrak. Mladý jačmeň sa využíva, keď dorastie do 20 cm výšky a potom sa najčastejšie využíva v sušenej práškovej forme. Obsahuje vitamíny skupiny B, C, A, E a K, minerály a to predovšetkým vyššiu dávku vápnika, kyseliny, betakarotén, chlorofyl, antioxidanty, bielkoviny a sacharidy. Jeho naj účinky sú silnejšia obranyschopnosť, podporené trávenie, zlepšený stav srdcovo-cievneho systému, pokožky, nervového systému a odkysľuje organizmus.

Ktorýkoľvek z týchto nápojov Vám pomôže v mnohých zdravotných nedostatkoch a preto je škoda ich nezačať piť. Nestojí to toľko peňazí a každý nápoj je „nabitý“ pozitívnymi látkami vo vyššej miere. Na začiatok si dajte 2 týždňovú kúru a sledujte výsledky. Už onedlho Vám bude lepšie a budete aj lepšie vyzerať.

You Might Also Like