Teplá pitná voda s citrónom je ten najlepší prírodný liek na vyprázdňovanie a zároveň ľahké chudnutie!

Väčšina odborníkov na výživu a zdravotní experti hovoria, že konzumácia citrónovej vody pred tým, než zjete raňajky je veľmi prospešná pre telo a zdravie. Týmto spôsobom budete hydratovať svoje telo a nechajte vyplaviť uložené toxíny zo systému. Citrón je bohatým zdrojom draslíka, vápnika, železa, horčíka a vitamíny A, C a B komplex, a pektínových vlákien, bielkovín a sacharidov.

Kyselina citrónová má silné antibakteriálne a antivírusové vlastnosti, ktoré zlepšujú imunitný systém a udržujú Vás v bezpečí pred mnohými chorobami. Za účelom prípravy citrónovej vody bude stačíť stlačiť šťavu z ½ citróna do pohára vody. Ak sa vám páči, môžete ju osladiť troškou medu.

10 VÝHOD citrónovej VODY

  1. zlepšuje trávenie

Citrón je schopný vyvolať zvýšenú sekréciu žlče, ktorá zlepšuje trávenie. Denný príjem citrónovej vody vám umožní odstrániť toxíny a množstvo nebezpečných látok z organizmu. Týmto spôsobom sa budete chrániť pred poruchami trávenia.

  1. Znižuje váhu

Citrón je bohatým zdrojom pektínových vlákien, ktoré potláčajú chuť k jedlu. To vám umožní prevziať kontrolu nad jedlom, keď jete. Navyše táto kombinácia alkalizuje telo, čo vedie k urýchlenému tukov procesu horenia.

  1. čistí pokožku

Vypite pohár vody s citrónovými plátkami v ňom pred tým, než zjete raňajky a vaša pokožka bude čistá a lesklá.

  1. Stimuluje imunitný systém

Každodenná konzumácia citrónovej vody zvyšuje schopnosť tela vstrebávať železo, čo má za následok  posilnený imunitný systém. Vzhľadom na vysoký obsah vitamínu C, citrón je ideálne ovocie pre liečbu prechladnutia a chrípky.

  1. Zápach z úst

Stimuluje sekréciu slín a zabíja baktérie v ústach, ktoré sú zodpovedné za zápach z úst.

  1. Vyrovnáva hladinu pH

Pohár citrónovej vody bude normalizovať hladinu pH v tele, znižuje možnosť zápalu.

  1. zvyšuje energiu

Citrónová voda je plná vitamínov B a C, fosforu a bielkovín, ktoré výrazne zvyšujú hladinu energie, vyživuje telo ako žiadne iné ovocie.

  1. Liek krčnej infekcie

Vďaka silným antibakteriálnym vlastnostiam, citrón je ideálny pre liečbu bolesti hrdla, infekcia a zápal mandlí. Vypite pohár citrónovej vody pred raňajkami a znížite riziko infekcie krku.

  1. Ovláda vysoký krvný tlak

Citróny vyčistia lymfatický systém a hydratáciu tela. Vzhľadom k vysokej hladine draslíka uvoľňuje stres a zlepšuje spánok. To tiež zlepšuje duševnú činnosť a reguluje krvný tlak.

  1. Čistí močové cesty

Táto kombinácia má silné prirodzené močopudné vlastnosti, čo znamená, že sa jedná o veľkú pomoc pri vysunutí baktérii z močového traktu. To tiež vedie k vytváraniu moču a normalizuje hladinu pH. Citrón v kombinácii s horúcou vodou posilní vašu energiu a pomáhajú vám znížiť váhu a posilniť imunitný systém.

You Might Also Like