Táto super zdravá zelenina vyrieši všetko zlé vo Vašom tele! Vyliečte sa zázračne aj Vy!

Repy sú bežne používané na úľavu od ochorenia, ako je anémia. Mali by ste tiež vedieť, že obsahujú vysoké množstvo železa a sú skvelé k jedlu aj na ženskú menštruáciu. Veľa ľudí po celom svete používajú repu (už tisíce rokov) na liečbu mnohých rôznych zdravotných problémov. Ako sme už povedali, oni sú plné železa. V skutočnosti, repa má najvyšší obsah železa, hneď po cesnaku. Pokiaľ ide o obsah jódu. Repa je plná s mnohými zdravými živinami a môžu zvýšiť váš metabolizmus. Tiež dajú telu silné antioxidanty, ktoré sú častejšie v červenej repe.

Táto super zdravá zelenina je plná polyfenolov a betalainov. Jednak sa zabráni poškodeniu voľnými radikálmi a oxidačnému stresu. Repa je plná s vitamínmi skupiny B a PP, ktoré posilňujú kapilárne steny. Mali by ste tiež vedieť, že táto mimoriadne zdravá zelenina má veľký obsah minerálov draslíku a kyseliny listovej, chráni srdce, horčík posilňuje kosti, železo a fosfor stimulujú energiu, meď, a jód sa podieľa na biosyntéze hormónov štítnej žľazy.

To je veľmi dôležité pre vás – ak repa nie je bežnou súčasťou vášho jedálnička, potom by ste mali rozhodnezmeniť stravovanie pretože, ako sme povedali – poskytuje antioxidant, protizápalové a detoxikačné účinky. Táto farebá zelenina tiež obsahuje silné živiny, ktoré chránia proti srdcovým ochorením, vrodených vád a dokonca aj niektorých druhov rakoviny!

You Might Also Like