Tabletky na chudnutie a lieky na chudnutie môžu pomôcť schudnúť, ale zázraky nečakajte. Prečítajte si viac o liekoch.

Potrebujete schudnúť. Z každej strany na Vás číhajú rôzne prípravky na chudnutie. Tabletky na chudnutie a lieky na chudnutie môžu pomôcť schudnúť, ale zázraky nečakajte.  Práve naopak, dajte si veľký pozor – niektoré Vám môžu aj ublížiť. Lieky a tabletky na chudnutie nie sú zázračné.

V prvom rade je dôležité povedať, že také prípravky  – tabletky na chudnutie, resp. lieky na chudnutie ešte nevymysleli, ktoré by schudli za Vás. Áno do určitej miery Vám môžu pomôcť schudnúť, ale predstava, že si dáte zákusok alebo slaninu a potom že to tabletky na chudnutie zachránia, je naivná. Naopak Vám môžu výrazne ublížiť, pokiaľ neviete ako na to.

Prečo prípravky – lieky a tabletky nefungujú, tak ako si želáte?

Dnešná doba, ktorá je postavená na zisku a peniazoch núti firmy, ktoré ponúkajú tabletky na chudnutie zvyšovať obraty a zisky. A ako účinný nástroj si zvolili reklamu, ktorá nás nepriamo núti kupovať si zázraky na chudnutie – pretože sme pohodlný. A načo by ste si upravovali životný štýl, keď v reklame tvrdia, že si stačí kúpiť lieky alebo tabletky na chudnutie? A nielenže potom väčšinou nastáva sklamanie, ale navyše sa môže zhoršiť aj Vaše zdravie a každé ďalšie chudnutie bude ťažšie a ťažšie. Takže predtým ako si kúpite tabletky na chudnutie alebo lieky na chudnutie, použite sedliacky rozum a zamyslite sa, či polopravdy z reklamy môžu naozaj fungovať.

Prípravky –doplnky výživy

Prípravky na chudnutie  na rozdiel od liekov na chudnutie, nie sú až také nebezpečné, ak aj pod pojmom tabletky na chudnutie rozumieme výživové doplnky. Dôležité je ale povedať, že nie je firma ako firma. Vyberajte si prípravky a tabletky na chudnutie – doplnky výživy len od renomovaných výrobcov a nikdy neprekračujte denné dávkovanie. Ak firma vyrábajúca tabletky na chudnutie vyslovene nevyžaduje aj zmenu životného štýlu na zdravší, môže to byť znak toho, že takéto tabletky na chudnutie sú len ďalším reklamným trikom. Žiadna tabletka predsa nenahradí pohyb, pitný režim a zdravé stravovanie.

Kedy prípravky na chudnutie pomôžu?

Keďže hovoríme o doplnkoch výživy, tak pokiaľ je aspoň 70% Vášho chudnutia založeného na zdravšom životnom štýle, tak v takom prípade tých zvyšných 30% môžete podporiť prípravkami na chudnutie. Dbajte ale hlavne na to, aby boli kvalitné a pre Váš zdravotný stav vhodné. Uprednostnite radšej také doplnky výživy, ktoré sú založené na princípe dostatočného množstva výživných látok. Naopak tzv. spaľovače nie sú až taká bomba ako predajcovia uvádzajú.

Lieky na chudnutie

To už je úplne iná kapitola. Nech Vás ani nenapadne, kupovať si lieky na chudnutie bez porady s lekárom. Lieky sú určené pre chorých ľudí, majú vedľajšie účinky a umelo zasahujú do nášho organizmu. Pokiaľ Vám lekár predpíše lieky na chudnutie, tak pravdepodobne ste už na tom zle. Ale ani lieky na chudnutie nespôsobia vo Vašom tele zázrak na počkanie. Zdravšiemu životnému štýlu sa ani tak nevyhnete, pokiaľ chcete byť pri chudnutí úspešný. Ešte raz, lieky na chudnutie si len tak nedávajte, vždy sa poraďte s lekárom. Pretože svojvoľné užívanie liekov ešte nikomu dlhodobo neprospelo.

Ak rozmýšľate, že si kúpite lieky alebo prípravky na chudnutie, buď ste na tom s nadváhou veľmi zle alebo ste len jednoducho pohodlný. Vedzte, že bez porady s lekárom na lieky zabudnite, na druhej strane je v dnešnej dobe bežné užívať doplnky stravy, či už na výživu tela alebo na chudnutie ale všetko má svoje hranice. Takže všetko s mierou.

You Might Also Like