Strata hmotnosti je výzva, ktorej mnohí z nás čelia. Tu je zoznam 10 druhov potravín, ktorým sa musíte určite vyhnúť ak chcete schudnúť.

Strata hmotnosti je výzva, ktorej mnohí z nás čelia. Mnoho ľudí skočí na chudnutie s najnovšie trendy výživy alebo rutinou cvičenie, ale kľúčom je pochopenie dopadu na vaše telo. Hlavným prispievateľom k prírastku hmotnosti je konzumácia nadbytočných kalórií. Podľa WebMD, porozumenie dobrým aj zlým kalóriám pomôže ľuďom schudnúť a udržať si štíhle telo. Správna strata hmotnosti prichádza až k zdravému výberu. Niektoré potraviny slúžia len veľmi málo iný účel než len dobré chuti. Tu je 10 potravín , ktorým by ste sa mali vyvarovať, ak sa snažíte schudnúť.

1 Biely chlieb

Vyškrtnutím jedna zo zoznamu je biely chlieb. Mnoho ľudí si dopraje rožky alebo sendviče, bez toho aby si uvedomilo, že biely chlieb je plný cukru a nemá nutričnú hodnotu. Biely chlieb je len plnivo, ktoré ľuďom po jedle spôsobuje hlad. My Diet navrhuje náhradu bieleho chleba s celozrnným chlebom alebo použitie celozrnných tortill, alebo šalátu pre WRAP a sendviče.

2 Nízkotučné potraviny

Čítajte to správne: Nízkotučné potraviny nie sú v skutočnosti zdravšie voľbou. Článok v Cosmopolitanu naznačuje, že potraviny, ktoré sú označené ako nízkotučné, obsahujú cukor, aby kompenzovali stratu chuti. Akonáhle telo spracuje cukor, ukladá sa ako tuk. Navyše ľudia majú tendenciu sa prejedať potravinami s nízkym obsahom tuku, pretože predpokladajú, že môžu jesť viac „zdravé“ možnosti.

3 Vyprážané potraviny

Vyprážané potraviny sú vrahom vášho krvného tlaku a hladiny cholesterolu. Niekedy ľudia predpokladajú, že jedlo, ktoré samotné je zdravé, zostane zdravým aj procesom varenia. To je jednoducho nepravdivé. Skôr než stratiť zdravé vlastnosti jedla, rozhodnite sa variť alebo dusiť svoje potraviny.

4 Šťavy

Väčšina džúsov obsahuje obscénne množstvo cukru. Skôr než kupovaný džús, mali by ste si odsťaviť svoje vlastné. Dokonca aj potom si uvedomte prírodné cukry v ovocí. Obmedzte čerstvé ovocie a rozhodnite sa pre vodu.

5 Popcorn z mikrovlnnej rúry

Popcorn môže byť zdravým snackom. Avšak, podľa článku publikovaného na MSN, chemikálie v mikrovlnnom vaku môžu v skutočnosti spôsobiť problémy so štítnou žľazou. Nehovoriac o nesmiernom množstve pridanej soli a masla. Lepším riešením je pripraviť čerstvý popcorn na sporáku a vynechať maslo.

6 Šalátový dresing

Nič nezničí zdravé vlastnosti šalátu rýchlejšie ako šalátový dresing. Vzhľadom k tomu, že zelené listy sú nízkokalorické a zdravé, mnoho ľudí predpokladá, že môžu zdvojnásobiť porciu. Avšak, väčšina šalátových dresingov má tonu cukru a bezcenných kalórií. Lepšie možnosťou je vyrobiť zálievku na báze oleja, ktorá stále chutí skvele, ale neobsahuje toľko cukru.

7 Potraviny bez cukru

Článok z MSN varuje pred nákupom potravín bez cukru. Kým kalórie môžu byť obsiahnuté menej, náhradné sladidlá môžu zvýšiť vaše hladiny inzulínu.

8 Cukrovinky

Sladké tyčinky sú ľahké občerstvenie, napríklad na cestách. Tieto malé tyčinky sú však plné cukru a nezmyselných kalórií. Nenasýti vás a počas niekoľkých hodín budete hľadať iné potraviny. Vyberajte zdravú alternatívu, ako je čerstvé ovocie alebo jogurt.

9 Vysoko kalorické kávové nápoje

Káva samotná môže byť užitočným nápojom, ktorý dočasne zvyšuje váš metabolizmus a pomáha spaľovať tuky. Avšak, keď začnete pridávať svoje obľúbené ingrediencie, ako je cukor alebo smotana, potom máte rýchlo nezdravý nápoj. Ak milujete kávu a chcete ju držať vo vašej strave pri snahe strácať váhu, držte sa klasickej čiernej kávy.

10 Pizza

Kto nemá rád plátok horúce pizze? EcoWatch popisuje, ako pizze z rýchleho občerstvenia sú obzvlášť nezdravé, pretože obsahujú spracované mäso a vysoko rafinovanú múku. Obsahuje tonu kalórií v jedinom plátku, ale pizza nemá nutričnú hodnotu, aby vás nasýtila. Ak máte chuť na pizzu, rozhodnite sa urobiť si vlastný pizzu so zdravšími prísadami.

You Might Also Like