Stáva sa, že často pri cvičení robíme chyby, ktoré nám náš cieľ dokonalej postavy vzďaľujú. Tu sú 3 chyby, ktoré možno robíte aj Vy.

Každý začne cvičiť preto, že chce pre seba dobre, lepšiu a pevnejšiu postavu a aj lepšie zdravie, ale často krát sa stáva, že robíme chyby, ktoré nám tento cieľ vzďaľujú. Aké chyby sa najčastejšie pri cvičení robia a ako sa im vyhnúť? Nie je to až taká veda, dajte si pozor na pár vecí a Vaša vysnívaná figúra príde čoskoro.

1. Cvičíte na prázdny žalúdok?

Možno aj Vy cvičíte ráno pred tým než idete do práce a pravdepodobne na prázdny žalúdok. Je to pochopiteľné, že ráno po prebudení Vám nechutí jesť, ale ak cvičíte je to veľká chyba. Pred raňajším cvičením musíte do žalúdka niečo „hodiť“, aby začal pracovať Váš metabolizmus tým správnym smerom. Keď si dáte iba jeden banán, urobíte pre seba lepšie, ako keď si nedáte nič. Pred cvičením ráno si môžete dať čerstvé ovocie, jogurt, koktail, tvaroh alebo nejakú kašu. Na druhej strane je tiež nevhodné ísť cvičiť hneď po obede alebo po večery. Na natrávenie hlavného jedla je ideálne hodinu a pol čakať, kým sa tento obed začne uvoľňovať do krvi.

2. Príliš veľa cvičenia

Väčšina si myslí, že čím viac bude cvičiť, tým rýchlejšie docieli výsledný efekt… Toto nie je úplne pravda, pretože… Pri cvičení viac ako 5 krát v týždni sa svalstvo nemá čas regenerovať a nebude tak dobre vypracované, ako keď mu doprajete aj oddych. Tým oddychom nemyslím sedenie pred TV alebo pred počítačom… Oddych svalom doprajete aj rýchlou chôdzou, plávaním, či inou aktivitou… Netreba sa stále „naťahovať“ v posilke. Často krát sa dokonca stáva, že pri prílišnom cvičení už ani nespaľujete tukovú hmotu ale tú svalovú, čo je ešte horšie.

3. Nedostatočná rozcvička

Myslíte si, že rozcvička nie je dôležitá a aspoň ušetríte viacej času? Toto je veľká chyba, pretože svaly sa potrebujú pred cvičením rozcvičiť, zahriať, aby ste sa tak vyhli svalovke či zraneniu. Venujte sa cvičeniu poriadne, tým myslím aj poriadnu rozcvičku, ktorá bude mať minimálne 10 minút. Tých 10 minút času Vás nezabije ale naopak Vám pomôže, nezanedbajte to.

You Might Also Like