Stále sa vám nepodarilo zhodiť kilá nabrané počas posledných mesiacov? 7 dňová diéta určite odstráni všetky nadbytočné kilá!

Stále sa vám nepodarilo zhodiť kilá nabrané počas posledných mesiacov? Možno vám pomôže jednoduchá 7-dňová diéta, ktorá je obľúbená najmä pred letom. V tejto chvíli ostáva do leta už len pár týždňov, tak poďme hneď začať.

7-dňová diéta

Táto redukčná diéta (dá sa povedať, že aj mierne detoxikačná diéta) je založená na rýchlom chudnutí, pričom jej základom je zeleninová polievka, ktorá sa môže jesť bez akýchkoľvek obmedzení. Prostredníctvom polievky neprijímate žiadne nadbytočné kalórie a tuky. Týždňová diéta sľubuje schudnutie 2 až 4 kg, no vyžaduje to správne rozvrhnutie jedálnička a pevnú vôľu!

Počas diéty vynechajte:
 • chlieb
 • sladené nápoje
 • alkohol
 • káva
 • vyprážané jedlá
 • dusené jedlá na oleji
 • ďalšie nápoje

Pred držaním diéty sa odporúčame poradiť s výživovým odborníkom. Sedemdňová diéta obsahuje dostatok ovocia a zeleniny, no všetky diéty na chudnutie sú pre naše telá náročné. Preto určite nedržte nasledujúci plán viac ako 7 dní. Jedným z veľmi dôležitých pravidiel pri tejto diéte je, aby ste sa počas nasledujúcich dní nevážili! Hoďte váhu pod posteľ a nesnažte sa na ňu postaviť po každom jednom jedle. Dôležité je zamerať sa na to ako sa dobre cítite, než na to koľko ste schudli.

Jedálniček 7-dňovej diéty a plán na chudnutie

1. deň

Prvý deň jedzte polievky a akýkoľvek druh ovocia okrem banánov.

V prvý deň musíte naštartovať metabolizmus a váš žalúdok si musí zvyknúť na to, že nebude prijímať toľko potravy ako zvyčajne. Váš jedálniček bude jednoduchý, no o to viac je potrebné, aby ste ho dodržiavali. Podstatné je prijímať aj dostatok čistej vody, nie len počas tohto dňa, ale počas celej 7-dňovej diéty. Dovolené je konzumovať akýkoľvek druh ovocia (okrem spomínaných banánov) a polievky. Ale pozor nie hocaké, ukážkový príklad s receptom preto nájdete nižšie.

Zeleninu i ovocie môžete doplniť aj zeleninovými a ovocnými šťavami. Počas 7-dňovej diéty nevykonávajte príliš veľkú fyzickú záťaž. Voľné chvíle odporúčame stráviť prechádzkou alebo jógou. Pokiaľ chcete detoxikáciu ešte viac podporiť, tak vhodným doplnkom výživy je zelený jačmeň a chlorella.

2. deň

Jedzte predovšetkým zeleninu, najlepšie v surovom alebo varenom stave. Vhodná je akákoľvek zelenina, pripraviť si z nej môžete šalát a dochutiť korením podľa chuti. Samozrejme nevynechávajte polievku. Dopriať si môžete už aj banán, ktorý vás zasýti a odoženie pocit hladu. V priebehu dňa nezabudnite na dostatočný príjem tekutín v podobe čistej vody, bylinkových čajov alebo ovocných štiav. Odporúčame zapojiť do svojho denného programu aj ľahké športovanie, ktoré vám napomôže k ešte lepším výsledkom. Nič však nepreháňajte, aby vás to neomrzelo už po prvých dňoch. Pokiaľ sa na cvičenie veľmi necítite, tak postačí aj svižná chôdza.

3. deň

Kombinujeme ovocie a zeleninu, pričom podľa chuti si pripravíme ovocný resp. zeleninový šalát. Polievka naša každodenná by v tanieri chýbať nemala. Dnešný deň bude váš jedálniček rovnako skromný ako v predchádzajúce dva dni. Ale musíte to vydržať, ste už takmer v polovici 7-dňovej diéty. Určite teraz nezačnite poľavovať a zachovajte si pevnú vôľu.

4. deň

7-dňová diéta je pomerne prísna, no v tento deň si môžete dopriať okrem polievku už aj mlieko a banány. Gratulujeme, vydržali ste a už máte za sebou polovicu 7-dňovej diéty. Ostáva už len krôčik k ukončeniu tohto jedálnička. Váš metabolizmus sa málinko zrýchlil a už teraz sa môžete cítiť o niečo lepšie. Stále nezabúdajte na dostatočný príjem tekutín – voda je pri chudnutí dôležitá! Navyše sa hovorí, že hlad je prezlečený smäd. Bolo by vhodné, keby ste tento deň mali viac menej pokojný. Avšak pravidelná pohybová aktivita musí byť.

5. deň

Vaša 7-dňová diéta sa už pomaly blíži nakoniec, takže teraz to už určite nesmiete vzdať! Na 5. deň si pripravte ryžu zo zeleninou a nezabudnite ani na konzumáciu ovocia.

Samá polievka, ovocie a zelenina konečne si však môžete dopriať aj niečo iné. Ryžu! Najlepšie ak bude pripravená na pare, prípadne ju môžete podusiť, podľa toho ako vám to viac vyhovuje.

6. deň

Všetko dokopy. Aj tak by sa dal vystihnúť predposledný deň 7-dňovej diéty. Pokojne si dajte zeleninu, ryžu, ovocie i zeleninovú polievku. Rozhodne v ničom nepoľavujte, odolajte chutnej čokoláde a skúste si ísť podvečer na 30 minút zabehať. Potom si pripravte ryžu s chutným šalátom a veľa pite.

7. deň

Dokázali ste to! Už sme v cieľovej rovinke 7-dňovej diéty. Aj naďalej jedzte rovnako ako v šiesty deň – ryža so zeleninou, polievkou a šalátom. Po tomto dni nezabudni prechádzať na vyváženú stravu postupne a v menších pravidelných porciách (5 krát denne). Ak ste sa dostali až sem, tak gratulujeme zvládli ste to! Však sa to dalo vydržať?

7-dňová diéta skončila a čo teraz?

Po diéte pomaly a postupne prechádzajte na zdravú a vyváženú stravu. Ani po diéte nezabudnite na pohyb a pitný režim, ktoré sú dôležitou súčasťou chudnutia.

Zeleninová polievka – recept

 • 6 cibúľ – nadrobno nakrájaných
 • 3,5 šálky vody
 • 2 červené papriky – nadrobno nakrájané
 • 4 paradajky
 • 1 hlávku kapusty – hrubo nasekanú
 • 1 zväzok zeleru – hrubo nasekaný
 • bylinky podľa vlastného výberu

You Might Also Like