Slovo tuk nebudí dobrý dojem, síce tuky sú aj dobré a pre naše telo nevyhnutné, ale viscerálny tuk je tichý záškodník.

Slovo tuk nebudí dobrý dojem, síce tuky sú aj dobré a pre naše telo nevyhnutné, ale práve tento viscerálny tuk, je dá sa povedať taký tichý záškodník, pretože ho nie je navonok vidieť a práve preto môže spôsobovať problémy. Čo je viscerálny tuk a kde sa nachádza?

Čo je viscerálny tuk a kde sa nachádza?

Viscerálny tuk, alebo inak vnútorný tuk, je nebezpečný preto, že ho zvonka nie je vidieť, ukladá sa v okolí orgánov  a môže do Vášho tela vylučovať aj nebezpečné látky. Väčšie brucho pravdepodobne naznačuje obsah aj tohto vnútorného tuku a preto by ste mali zmeniť svoju životosprávu, ak chcete byť čo najdlhšie zdravý. Viscerálny tuk je vlastne premení nadbytok cukru v organizme na tuk. Viscerálny tuk ohrozuje zdravie, kvôli vylučovaniu škodlivých látok do organizmu, zbytočne zaťažuje orgány, znižuje ich funkciu a navyše vytvára tlak na tieto orgány. Viscerálny tuk môže spôsobiť cukrovku alebo kardiovaskulárne ochorenia, preto by Vám nemal byť ľahostajný.

Odhalenie viscerálneho tuku:

  • Obvod ženského pásu je vyšší ako 86 centimetrov
  • Obvod mužského pásu je viac ako 100 centimetrov

Ako odstrániť viscerálny tuk?

Vo všeobecnosti treba tuky eliminovať trvalou úpravou životného štýlu. Keďže viscerálny tuk je vlastne premenení cukor na tuk, tak je dobré upraviť zloženie stravy, kde treba preferovať sacharidy zložené pred sacharidmi jednoduchými . Upravte zloženie stravy, zamerajte sa viac na stravu bielkovinovú. Jedzte 4 – 6 krát denne po menších dávkach. Ak sa dá, úplne obmedzte alkohol, sladkosti a sladené nápoje.

You Might Also Like