Raňajky sú najdôležitejšie a nemali by sme ich preskočiť. Dokonca aj vtedy, keď ste uprostred diéty na chudnutie!

Všetci by sme mali vedieť, že raňajky sú najdôležitejšie a nemali by sme ich preskočiť. Dokonca aj vtedy, keď sme uprostred nejakej diéty na chudnutie, mali by sme konzumovať zdravé raňajky s vhodnými výživnými zložkami. Jedna štúdia uskutočnená v roku 2008 ukázala, že môžete odstrániť brušný tuk iba tým, že spotrebujete jednu vec – vajcia.

Sú plnené bielkovín

Každá porcia, ktorá je na raňajky by mala obsahovať veľké množstvo bielkovín, ktoré vám poskytnú pocit sýtosti, takže môžete počkať na obed. Odporúča sa, aby sme do nášho prvého jedla dňa vložili aspoň 20 g bielkovín. 1 vajíčko obsahuje asi 6 až 7 g bielkovín. Preto by ste mali konzumovať vajíčka na raňajky.

Praktická voľba

Môžete jesť jedno tvrdé vajce, keď máte pocit, že ste hladní alebo chcete mať občerstvenie. To by bolo celkom zdravé občerstvenie. Je tiež ľahké sa pripraviť. Vajcia má malé množstvo kalórií, ale určite vás udrží až do ďalšieho jedla.

Jedzte jedno tvrdé vajce a jedno jablko. Obaja majú približne 160 kalórií. Toto jedlo by malo stačiť na to, aby vás udržal mimo nezdravých potravín, ako je spracované mäso a potraviny s veľkým množstvom cukru.

You Might Also Like