Potraviny, ktoré očistia Vašu pečeň.

1) Cesnak

Cesnak nielen posilňuje náš imunitný systém a chráni proti vírusom a baktériám, ale aj čistí pečeň. Je veľmi nápomocný, pretože obsahuje antioxidanty a minerály. Ak chcete odstrániť tlak v pečeni a prečistiť cievy, potrebujete selén, arginín a tých má cesnak dostatok.

2) Olivový olej

Konzumácia extra panenského olivového oleja v malom množstve prečistí pečeň. Olej má čistiace a posilňujúci účinok. Lipidy v jeho zložení absorbujú toxíny, čím uľaví zaťaženie pečene.

3) Repa

Repa je veľmi vhodná pre ľudí s ochorením pečene. Táto zelenina čistí a obnovuje pečeňové bunky. Mimochodom, konzumácia repné šťavy je ten najšetrnejší spôsob, ako prečistiť Vaše pečeň.

4) Med

Pre správnu funkciu pečene je dôležité znížiť množstvo cukru v strave. Čím ho ale nahradiť? Medom! Lekári odporúčajú konzumovať 2 lyžičky medu hodinu pred jedlom. Aktívne zložky medu podporí produkciu žlče a záťaž pečeňových buniek je znížená.

5) Kurkuma

Toto korenie z východu vďaka obsahu kurkumínu chráni žlčovod, zrýchľuje prietok žlče a pôsobí ako pečeňové čistička. Pridávajte ju pravidelne do jedla, najmä k mäsu.

6) Grapefruit

Všetci vieme, že grapefruit je užitočný, pretože má priaznivý efekt na spaľovanie tukov. Ale to nie je všetko. Toto citrusové ovocie je skvelý zdroj glutatiónu, čo je antioxidant dôležitý pre zdravá pečeň. Ak je toto ovocie pre vás príliš kyslé, dajte si ho do čaju miesto citrónu.

7) Jablká

Najdostupnejší produkt, ktorý chráni naše pečeň, – jablká. Môžu sa jesť surová a spôsobí veľa príjemných zmien v pečeni. Jablká obsahujú lektíny, ktoré viažu a odstraňujú prebytky cholesterolu, ktorý by sa inak držal v pečeni.

You Might Also Like