Potraviny, ktoré čistia telo od toxínov

Sme neustále vystavení početným toxínom v životnom prostredí prostredníctvom vzduchu, ktorý dýchame, jedlá, ktoré konzumujeme, vody, ktorú pijeme, dokonca aj výrobkom na starostlivosť o telo.

S cieľom udržať si zdravie je potrebné znížiť expozíciu toxínov a obohatiť svoju ponuku s potravinami, ktoré zvyšujú metabolizmus a očistiť telo, ako napríklad:

Zelenina – zelená zelenina obsahuje chlorofyl, blahodarnu zlúčeninu, ktorá dáva zelenú farbu. Chlorofyl pomáha vylučovaniu rakovinových látok. Odporúčame konzumáciu zeleniny dvakrát denne. Špenát, šalát, petržlen, zelené fazuľky sú výborným zdrojom chlorofylu.

Červená repa – sú prírodné účinné antioxidanty. Môžete konzumovať čerstvú alebo varenú.

Kurkuma – chutná korenina, ktorá obsahuje fytochemikálie, ktoré pozitívne ovplyvňujú zápaly a pomáha pečeni k detoxikácii.

Cesnak – cesnak pomáha detoxikácii organizmu a znižuje riziko žalúdočných vredov a črevnú rakovinu. Navyše, cesnak môže tiež chrániť pred kardiovaskulárnymi chorobami.

Kapusta – to je veľmi prospešná zelenina, ktorá pomáha pečene detoxikovať a obsahuje indol-3-karbinol, zlúčeninu zodpovednú za udržiavanie hladín estrogénov v tele.

Taktiež sa odporúča konzumovať zelenina ako je karfiol, brokolica, červená kapusta a kel.

You Might Also Like