Po športe a tvrdom tréningu treba zrelaxovať. Viete, ako správne relaxovať, aby si oddýchlo telo i myseľ?

Wellness, more, hory, pivo, kávička, erotika. V tomto všetkom môžeme nájsť relax, ktorý je pre nás synonymom pasívneho oddychu. Zvykli sme si, že za relaxom treba kamsi chodiť, snažiť sa oňho, či dokonca zaňho platiť! Prináša nám však naozaj očakávané uvoľnenie a dobitie bateriek?

Vedci zistili

Nie, iba žartujem! Veď na to, aby sme si uvedomili, že samotný pobyt vo wellness-centre, pri mori, či na káve s priateľmi nevytvára uvoľnený stav, nepotrebujeme vedcov. Na to, aby sme sa uvoľnili, musíme totiž zvoliť v hlave ten správny program. Presne tak! To, či sme alebo nie sme uvoľnení, nie je výsledkom toho, kde sa momentálne nachádzame a čo robíme, ale je to výsledkom našich myšlienok a nášho prístupu k činnosti.

Relax non-stop

Viete o tom, že pri práci alebo akejkoľvek činnosti môžete zažívať stav relaxácie? Nemyslím tým také to bežné „chvíľu práca a potom prestávka“. Mám na mysli skutočné relaxovanie počas prebiehajúceho aktu. Ak zvolíme tie správne myšlienky, budeme relaxovať aj pri práci a dosiahneme tak uvoľnené vykonávanie činnosti s minimálnym odporom a dosiahnutím vysokej efektívnosti.

„Čím menej úsilia vynaložíš, o to rýchlejší a silnejší budeš.“ (Bruce Lee, kung fu majster)

Uvoľnená spermia

Relax by mal byť prítomný v každej sekunde nášho konania, pretože je to základný kód vesmíru. Príroda sa nenamáha, voda tečie cestou najmenšieho odporu, rastlina nepreráža silou betón, ale hľadá si prasklinu, kde môže ľahko vyjsť na povrch. Jediná spermia, z ktorej sme vznikli, nesie v sebe informáciu – nájsť cestu a dosiahnuť cieľ bez odporu.

Zatiahli ste ručnú brzdu?

Vlastná dôležitosť a nevedomosť sú príčiny „ručnej brzdy“, ktorá nám bráni robiť veci ľahko. Vykonávame činnosť s napätím, a tak sme odkázaní na nútený relax. Ak budete niekoho počuť rozprávať, že to, čo robí, ide ťažko, v preklade to znamená toto:

a) nevie, ako to má robiť

b) vie, ako to má robiť, akurát si chce zvýšiť pocit dôležitosti.

Tak ako teda vyzerá práca, ktorá je zároveň našim relaxom? Vyzerá ako hra!

Hra

Nastáva vtedy, keď znížime dôležitosť toho, čo robíme. Začnime vnímať to, čo práve robíme! Nesústreďme sa na konečný cieľ, pretože tak odídeme z prítomnosti, vznikne napätie a následne túžba po oddychu. Pozorujme, čo robíme a nebudeme cítiť únavu!

„Únava neexistuje.“ (M.Trávniček)

Presmerujte pozornosť

Ako dospieť do štádia, kedy sa tešíme do práce? Presmerujme pozornosť prostredníctvom myšlienok! Na miesto „musím ísť variť/cvičiť/pracovať“ si povedzme, že čokoľvek ideme robiť, je pre nás príležitosť pozorovať sled pohybov nášho tela. Tento pokyn spustí uvoľnenú,  hravú reakciu a  odrazu si vychutnáme proces uvedomelého pohybu, pri ktorom pocítime ľahkosť!

Obrovská sila

Relaxácia nie je len taká obyčajná činnosť, pri ktorej telo naberá energiu. V relaxácií sa skrýva obrovská sila, ale na to už prídete sami.
Predpokladám, že dokážete popri činnosti vyberať také myšlienky, ktoré spôsobujú príjemne pocity. Určite to zvládnete a takisto aj znížiť dôležitosť toho, čo robíte, pretože túžiť po ľahkosti je nám prirodzené.

You Might Also Like