Pite citrónovú šťavu ráno pred raňajkami, aby ste zvýšili svoj metabolizmus a zabránili tomu, aby sa kalórie „lepili“ na kritické oblasti.

Piť citrónovú šťavu ráno pred raňajkami, aby ste zvýšili svoj metabolizmus a zabránili tomu, aby sa kalórie „lepili“ na kritické oblasti. Citróny nielen podporujú zdravý proces chudnutia, ale tiež pomáhajú pri liečbe vážnych zdravotných problémoch.

Okrem toho, že sú super zdravé, citróny vám tiež poskytnú tenký pás, o ktorom snívate.

1.Strata váhy

Citrónová šťava stimuluje úbytok hmotnosti a zabraňuje hromadeniu tuku v kritických oblastiach. Pre dosiahnutie optimálnych výsledkov pijete pred raňajkami niektorú citrónovú šťavu, aby ste zvýšili svoj metabolizmus a zabránili tomu, aby sa kalória „lepila“ na kritické oblasti.

2.žlčové kamene

Asi 80 percent žlčových kameňov tvorí cholesterol, pretože pečeň a žlč nemôžu správne uvoľniť. Nedostatok žalúdočnej kyseliny spôsobenej starnutím, stresom alebo liekmi ovplyvňuje kontrakcie žlče.

To vysvetľuje nesprávny výtok žlče, ktorý sa neskôr uloží do cholesterolu. Jedzte viac potravín, ktoré majú schopnosť pôsobiť rovnako ako kyselina žalúdka a „povzbudzujú“ kontrakcie žlče, čo nakoniec vedie k odstráneniu malých kameňov. Citróny sú najlepšou voľbou!

3.Kašeľ

Citróny sú výborné expektoranty – stimulujú výlučky, preto sú tými najlepšími priateľmi v období chladu a chrípky. Päťročná štúdia, ktorá sa uskutočnila v Singapure, zahŕňala 63 000 ľudí a ukázala, že diéta bohatá na bielkoviny môže zmierniť chronický kašeľ.

Flavonoidy majú silné antioxidačné vlastnosti a zabraňujú zápalu pľúc a znižujú poškodenie tkaniva.

Piť čerstvú limonádu, aby sa zabránilo kašľu. Môžete tiež nakrájať citrón a vyložiť plátky v litre vody. Pridajte drvené ľanové semená a varíme asi 20 minút. Ľanové semená sú tiež úžasným expektorantom. Kmeň a oslaďte organickým medom.

4.zápcha

Citróny sú bohaté na pektín, vlákno, ktoré sa premieňa na gél v čreve a stimuluje črevné kontrakcie. Celulóza priťahuje vodu, čo zlepšuje trávenie. Pridajte citrónovú šťavu a citrónovú kôru do každodennej stravy. Vždy používajte organické citróny

5.vysoký tlak

Citróny sú bohaté na draslík, ktorý vyrovnáva telesné tekutiny. Horčík uvoľňuje tepny. Flavonoidy dávajú citróny svoju žltú farbu. Tieto posilňujú kapiláry a stimulujú prietok kyslíka, čím chránia vaskulárne zdravie. Vitamín C zvyšuje hladinu oxidu dusnatého, plynu, ktorý signalizuje vášmu telu relaxáciu a dilatáciu krvných ciev. Citrónová šťava pripomína niektoré lieky, ktoré sú bežne predpísané pri liečbe hypertenzie (inhibítory ACE), pretože inhibuje produkciu angiotenzínu v obličkách, hormónom, ktorý napína krvné cievy a zvyšuje krvný tlak.

7.Infekcie močových ciest

Zlá diétna voľba nie je niečo, čo potrebujete, ak sa zaoberáte zápalom močového mechúra, pretože kyslé močenie len zhoršuje situáciu a zvyšuje bolesť. Hodnota pH moču sa pohybuje medzi 4,5 a 9, ale ideálna hodnota pH je medzi 5,8 a 6,8. Ak ste náhodou nevedeli, citróny vytvárajú alkalické prostredie vo vašom tele!

You Might Also Like