Nová štúdia ukázala, že rezké ranné cvičenie môže u ľudí znižovať túžbu po jedle. Cvičte ráno a zbavíte sa chutí na nezdravé jedlá!

Štúdia ukázala, že ranné cvičenie znižuje túžbu po jedle.

Nová štúdia prišla na to, že ranné cvičenie môže znižovať chuť do jedla. Výskumníci z Brigham Young University (BYU) použili elektródy na meranie nervovej aktivity u 35 žien počas toho, ako si ženy prezerali obrázky s jedlom v dva rôzne dni. 18 z týchto žien malo normálnu váhu, zatiaľ čo ďalších 17 žien bolo klinicky obéznych.

V jeden deň ženy strávili ráno 45 minút cvičením, zatiaľ čo v druhý deň o týždeň neskôr necvičili. V obidva dni bolo ženám predložených 240 fotografií – 120 s jedlom a 120 kontrolných obrázkov s kvetmi. Následne vedci u žien sledovali príjem jedla a stupeň aktivity počas dňa.

Vedci zistili, že po cvičení pozornosť a reakcie účastníčok na obrázky s jedlom klesli. Okrem toho, po zvyšok dňa bol u žien, ktoré ráno cvičili, zaznamenaný nárast celkovej fyzickej aktivity bez ohľadu na ich BMI (index telesnej hmotnosti – približne polovica žien v štúdii bola obézna). Ženy počas dňa, kedy cvičili, nezjedli ani viac jedla, aby nahradili kalórie spálené pri cvičení, informovali výskumníci. Účastníčky konzumovali rovnakú dávku jedla ako v dňoch, kedy necvičili.

Vedci tvrdia, že je potrebné preskúmať to, ako dlho tieto účinky cvičenia pôsobia a či má na chuť do jedla vplyv dlhodobé cvičenie.

You Might Also Like