Nedostatok vody na dennej báze môže spôsobiť únavu, nedostatok energie, zápchu, starnutie a mnohé ďalšie zdravotné problémy!

Nedostatok vody na dennej báze môže spôsobiť únavu, nedostatok energie, zápchu, starnutie a mnohé ďalšie zdravotné problémy a dokonca aj choroby.

Tu sú niektoré zdravotné problémy spôsobené dehydratáciou

  1. Suché ústa

Prvým znakom dehydratácie je sucho v ústach. Nedostatok vody vedie k zníženiu produkcie slín, čo má za následok suchú a lepkavú ústa. V čase, keď pocítite smäd, vaše telo je už dehydrované. Že smäd tvoje telo volá po rehydratácii.

  1. Suchá koža

Koža je najväčší orgán v ľudskom tele, a preto potrebuje veľké množstvo vody, aby správne fungovala. Suchá a podráždenú pokožku naznačuje úplnú dehydratáciu, ktorá môže spôsobiť vážne poškodenie zdravia. Navyše nedostatok vody mení detoxikáciu tela potením.

  1. Suché oči

Suché oko sa vyskytuje, keď nie sú dostatočné slzy na vyživovanie oka a preto sa stáva červeným a podráždeným. Úlohou slz je umyť cudzorodú látku v oku a pomôcť znížiť riziko očných infekcií. Najlepším spôsobom na liečbu suchého oka je piť dostatok vody.

  1. Bolesť členku

Chrupavka sa skladá väčšinou z vody. Asi 85% chrupavky je voda u mladých ľudí a 70% u starších ľudí. Nedostatok vody môže viesť k bolesti v kĺboch ​​a následnému zhoršeniu a strate mobility.

  1. Zníženie svalovej hmoty

Voda je nevyhnutná pre správnu funkciu svalov. Nedostatok vody v tele automaticky vedie k zníženiu svalovej hmoty. Zvýšený príjem vody pomôže zabrániť svalovým kŕčom, zlepší silu svalových kontrakcií a urýchli svalovú odpoveď.

  1. Únava

Únava môže byť tiež znakom dehydratácie. Či už pracujete alebo pracujete s pracovným stolom, vaše telo potrebuje vodu, aby dobre fungovala. Preto by ste mali piť vodu počas celého dňa, aby vaše telo mohlo správne fungovať.

  1. Nekontrolovateľný hlad

Dehydratácia spôsobuje, že si myslíte, že musíte jesť, keď skutočne potrebujete prívod vody. V prípade, že vaše telo chýba hlad pre smäd, čo môže viesť k prírastku hmotnosti.

  1. Problémy s trávením

Pitie veľa vody je dobré pre trávenie zdravia. Voda pomáha rozpúšťať tuky a rozpustné vlákna, čo umožňuje, aby tieto látky prechádzali ľahšie. Voda je dôležitá pre správnu tráviacu funkciu. Nedostatok vody vedie k nepravidelným pohybom čriev a zápche.

  1. Nepravidelné močenie

Dehydratácia je najčastejšou príčinou zníženej produkcie moču. Väčšina dospelých moča 4-7 krát denne. Ak má moč tmavšia farba ako zvyčajne, potom je to tiež známka dehydratácie.

  1. Predčasné starnutie

Chronická dehydratácia môže byť hlavnou príčinou predčasného starnutia. Voda je nevyhnutná pre elasticitu a vitalitu pokožky. Kožné bunky potrebujú dostatok vody, aby mohli správne fungovať. Nedostatok vody vedie k predčasným vráskam, strate pružnosti kože a vaša pokožka vyzerá staršia, než naozaj je.

You Might Also Like