Nápoje pre zvýšenie metabolizmu a rýchle chudnutie

chudnutie chudnutie

Najlepší spôsob, ako posilniť svoj metabolizmus, je prostredníctvom cvičenia, ktoré okrem toho ešte pomáha spaľovať tuky a posilňuje srdcovú činnosť. Ak nemôžete pravidelne cvičiť alebo sa pohybovať, mohli by vám pomôcť niektoré nápoje.

Zelený čaj

Prírodné zelený čaj obsahuje veľké množstvo antioxidantov, ktoré pomáhajú znižovať tvorbu voľných radikálov, chráni bunky pred poškodením a pomáhajú predchádzať rôznym druhom ochorení a predčasnému starnutiu.

Obsahuje theanin a kofeín. To sú zložky, ktoré podporujú vyššiu metabolizmus. Pravidelné pitie zeleného čaju podporia aj účinky cvičenia.

Šťava z listovej zeleniny

Obsahuje nielen vitamíny, ale aj bielkoviny a minerálne látky. Poskytuje energiu potrebnú pre spaľovanie kalórií, dodá telu energiu a vitalitu.

Citrónová voda

Zmiešaním šťavy z jedného citróna a pohárom vody získate osviežujúci nápoj, ktorý telu dodá vitamíny. Navyše podporí trávenie, pomáha telu lepšie vstrebať živiny z iných potravín. Citróny tiež obsahujú flavonoidy so silnými antioxidačnými vlastnosťami.

Brezová voda

Pomáha pri odstraňovaní prebytočnej soli, fosfátov alebo kyseliny močovej. Okrem toho ponúka podporu zdravia pečene a to predovšetkým vďaka schopnosti odstraňovať z tela toxíny. Môže pomáhať znižovať hladinu cholesterolu a tým pádom podporuje aj zdravie srdca.

You Might Also Like