Myslíte si, že po 30 tke nie je možné mať peknú, chudú a pevnú postavu? Dokážeme Vám úplný opak!

Myslíte si, že po 30 tke nie je možné mať peknú a pevnú postavu? Aj Vy sa trápite tými myšlienkami, že po 30 tke sa musí zákonite priberať. Nie je to tak skutočne pravda a preto radšej neuverte aj Vy týmto rečiam, pretože si to potom privoláte. Priberanie po 30 tke nemusí byť nevyhnutné a preto sa radšej povenujeme, ako sa dá byť po 30 tke vitálnym človekom s peknou a pevnou postavou. Byť fit znamená, že ste zdravý, šťastný, spokojný a zároveň je Váš BMI index v norme. Zdá sa Vám to naraz veľa? Tak, postupne začneme. Nech sa páči pár rád, ako zostať aj po 30 tke fit, alebo ako sa s príchodom 30 tky stať fit.

Dostatok vody

Začnite sa pravidelne „zalievať“ a potom vyrastiete do krásy. Čo sa stane, keď nepolievate kvietok? Zvädne, ak aj Vy nechcete „zvädnúť“ tak dostatočne a pravidelne pite. Mať dobrý pitný režim nemáte mať kvôli tomu, aby Vás nebolela hlava, ale skutočné dodržiavanie pitného režimu má oveľa dôležitejšie dôvody pre Vaše telo. Vďaka dostatku tekutín v organizme si zabezpečíte dobré odvodnenie tela, detoxikáciu, vyprázdňovanie, zásobovanie buniek živinami, jemné vrásky sa napnú .

Spánok

Koľko hodín denne spíte? Ak ste si odpovedali 5 alebo 6, tak je to málo! Telo sa počas spánku regeneruje, oddychuje a spánok je nevyhnutná vec, ktorú mu musíte dopriať. Pracujete do noci, ráno musíte vstávať spolu s deťmi, pobaliť ich, urobiť im jesť atd… Nájdite si na seba konečne čas a doprajte si zaslúžený oddych. Usporiadajte si všetky domáce povinnosti tak, aby ste denne spali aspoň 7 hodín

Jedlo

To, či priberiete nezáleží od toho či máte 30 alebo 40 rokov, ale hlavne od toho čo, ako a koľko jete. Nepriberá sa z veku, ale z jedla. Ak sa chcete udržať fit, tak musíte začať jesť pravidelne 4 až 6 krát. Stále platí radšej jesť pomenej a pravidelne ako nárazovo a málo krát. Ak jete jeden, dva alebo trikrát za deň, tak si časom privodíte akurát jojo-efekt a nie peknú a zdravú postavu. Naučte sa dopredu myslieť na to, čo budete a hlavne kedy jesť. Nosievajte si jedlá zo sebou a s jedlom myslite stále aj na fľašu s vodou. Nenechajte sa ničím prekvapiť, buďte pripravené. Ako sa hovorí: pripraveným šťastie praje.

Cielený pohyb, šport

Nájdite si telesnú aktivitu či šport, ktorý Vás bude baviť a začnite postupne a pravidelne cvičiť. Vďaka pravidelnej aktivite budete nie len lepšie vyzerať ale hlavne sa aj lepšie cítiť. Pri cvičení je do mozgu vysielaný hormón šťastia – endorfín a ten zvyšuje pocit šťastia.

Zostať fit v akomkoľvek veku nemusí byť žiadnou „vedou“. Ak ste fanúšikom zdravého životného štýlu, tak pre Vás to nebude až tak ťažké, dodržať týchto pár rád. Pre tých, ktorý sú v tomto smere „začiatočníci“ treba povedať, že všetko ide, keď sa chce a hlavne postupne zapojíte a udržíte každý jeden bod. Výsledky prídu čoskoro, ale nezabúdajte všetky body robiť pravidelne

You Might Also Like