Môže pomáhať na chudnutie a lepšie trávenie citrónová voda? Je to neuveriteľné, ale áno! Je to najlepšia ochutená voda, akú si môžete dopriať bez výčitiek.

Citrónová voda môže zlepšiť vaše celkové zdravie a zvýšiť metabolizmus. Avšak, tam je chyba ktorú robí takmer každý človek. Pri príprave citrónovej vody väčšina ľudí konzumuje iba šťavu z citrónov a odhodia šupky. S cieľom získať všetky výhody z citrónovej vody, by ste mali konzumovať celý citrón, vrátane šupky.

Preto, ak ste sa pripravovali citrónovou vodu obyčajným stlačením  citrónovej šťavy a pridaním horúcej alebo studenej vody, robil ste to úplne zle. Predstavujeme vám ten správny recept na citrónovú vodu.

Citrónová voda recept:

Vezmite niekoľko citrónov a nakrájame ich na polovicu. Ďalej ich šťavy vyžmýkajte do šálky vody a nastrúhame trochu citrónovej kôry. Potom pridajte kôru a naplňte pohár s horúcou alebo ľadovou vodou a premiešajte dobre. Aké jednoduché a ľahké!

Výhody

To je jeden z najzdravších nápojov, ktorý môžete konzumovať v priebehu celého roka. Je nabitý s vitamínom C a to môže pomôcť vášmu telu vstrebávať živiny lepšie. Okrem toho bude citrónová voda udržiavať inzulín a pomáhať tráviacemu systému a ochrane od prostredia.

Citrónová voda je tiež skvelá pre látkovú výmenu a gastrointestinálneho traktu. Z tohto dôvodu lieči zápchu a problémy so zadržiavaním tekutín . Navyše tento silný nápoj odstráni toxíny z tela a zvýši váš imunitný systém.

Okrem toho, citrónová voda zvyšuje hladinu energie a osviežuje vaše celé telo aj myseľ. Iba jednu šálku tejto vody denne a uvidíte robiť rozdiel.

You Might Also Like