Moringa sa stáva stále viac populárnou rastlinou každý deň. Aké vynikajúce účinky má na naše telo sa dozviete práve teraz, práve od nás!

Moringa sa stáva stále viac populárnou každý deň. Je to rýchlo rastúci listnatý strom, ktorý pochádza z Indie. Je široko pestovaná v tropických a subtropických oblastiach po celej Ázii, Južnej Amerike a Afrike

Moringa je bohatá na vitamíny, bielkoviny a minerály. Je to zdroj vitamínu A, vitamínu B1 (tiamín), B2 (riboflavín), B3 (niacín), B6, folátu a vitamínu C. Je tiež zdrojom draslíka, železa, vápnika, horčíka, zinku a fosforu.

Moringa nie je márne nazývaná zázračným stromom. Tu sú niektoré z jeho úžasné výhody.

Zdravotné prínosy Moringy

Liečba chorôb žalúdka Moringa obsahuje izotiokyanáty, ktoré sú veľmi účinné pri liečbe abdominálnych porúch, ako je ulcerózna kolitída, gastritída a zápcha. Existujú štúdie, ktoré preukázali, že moringa sa môže použiť ako účinná rastlinná náhrada za rad komerčne dostupných antacíd.

Podľa výskumu môže účinne vyliečiť ulceróznu kolitídu. Moringa tiež obsahuje antibakteriálne a antibiotické vlastnosti, ktoré zabraňujú rastu rôznych patogénov vrátane baktérií helicobacter pylori a koliformných baktérií, ktoré spúšťajú podmienky ako hnačka.

Chráni pečeň

Moringa sa skladá z fytochemikálií ako epikatechín, ferulová kyselina, katechín a vitamín C. Tieto živiny sú veľmi užitočné pri ochrane pečene. Pomáhajú obnoviť obsah glutatiónu v tele a tiež zabraňujú peroxidácii pečene spôsobenej žiarením. Podľa výskumu sú moringové listy účinné proti poškodeniu pečene spôsobenému proti tuberkulóznymi liekmi, ako aj pri urýchľovaní procesu obnovy. Zabraňuje neurodegeneratívnym ochoreniam Podľa nedávnej štúdie extrakty moringa sú účinné pri zmene monoamínov v mozgu, ako je norepinefrín, dopamín a serotonín. Dokáže chrániť váš mozog aj pred nedostatkami, ktoré súvisia s Alzheimerovou chorobou.

Poskytuje vynikajúcu výživovú podporu

Moringa je plná živín. Je to 17-krát viac vápnika v Moringe než v mlieku, 25-krát viac železa ako v špenátovom a 10-krát viac beta-karoténu než v mrkve. Je tiež bohatá na minerály ako je zinok, draslík, železo a tiež vitamíny C a B komplex vitamínov. Je tiež bohatá na bielkoviny – obsahuje 4-krát to, čo poskytuje vajcia.

Liečba cukrovky

Je veľmi užitočné pri liečbe diabetes mellitus. Existujú niektoré výskumné štúdie, ktoré preukázali, že liečba moringou priniesla pozitívne účinky na zníženie obsahu cukru v moči, glukózy v krvi a proteínov v moči u diabetických testovaných jedincov. Štúdie tiež ukázali zjavné zlepšenie hladín hemoglobínu a celkového obsahu proteínov u diabetického pacienta.

Obsahuje antibakteriálne vlastnosti

Vzhľadom na antibakteriálne a antimikrobiálne vlastnosti je moringa účinná proti rastu mikroorganizmov spôsobujúcich chorobu. Podľa vedeckého výskumu nám výťažky moringy chránia pred potravinami prenášanými mikroorganizmami.

Boj proti rakovine

Moringa hrá dôležitú úlohu ako protirakovinový prostriedok. Je veľmi cenený pri liečbe nádorov. Obsahuje fenolové zložky kaempferol a quercetin a podľa niektorých vedeckých výskumov tieto zložky vykazujú chemopreventívne vlastnosti. Podľa iného výskumu má bioaktívna zlúčenina niazimicín hlavnú úlohu pri potláčaní vývoja rakovinových buniek.

Zlepšuje funkciu obličiek

Moringa má detoxikačné a diuretické vlastnosti, ktoré pomáhajú zlepšiť funkcie obličiek a vyriešiť infekcie močových ciest. Používa sa pri liečbe obličkových kameňov, pretože pomáha vypláchnuť nadbytok vápnika z obličiek. Prostredníctvom procesu spláchnutia kameňov znižuje tiež súvisiacu bolesť a zápal.

Stimuluje rast vlasov

Bohatý obsah zinku, vitamínov A, vitamínov E a aminokyselín, ktoré sú potrebné na výrobu keratínu, robí Moringu vynikajúcou vlasovou tonikou. Veľa vysokokvalitných produktov na starostlivosť o vlasy pozostáva z oleja Ben. Ben olej sa extrahuje zo semien moringy. Tento olej je tiež jedlý. Je ľahké v textúre a sladkej chuti. Je známa svojou jedinečnou vlastnosťou – stabilitou a odolnosťou voči oxidácii. Moringa olej na osivo zvyšuje krvný obeh na pokožku hlavy a podnecuje rast vlasov. Doplnky Moringa môžu poskytnúť rovnaké výhody, pretože dodávajú minerály a vitamíny B komplexu, ktoré sú potrebné pre rast vlasov.

Chráni srdce

Moringa extrakty sú plné antioxidantov a antioxidanty sú užitočné pri prevencii poškodenia srdca a srdca. Podľa niektorých výskumných štúdií existujú niektoré podporné dôkazy, ktoré dokazujú kardio-ochranné a antiperoxidujúce účinky liečby moringou. Liečba Moringou pomáha pri inhibícii nárastu peroxidácie lipidov v tkanive myokardu a pomáha udržiavať zdravé srdce.

Ako používať Moringu?

Ak chcete piť moringa tee, majte na pamäti, že to, čo je vo vrecku, je tiež veľmi výživné. Keď skončíte s vaším čajom, otvorte vrecko a používajte prášok ako doplnok ku mliečniku, šalátom alebo inému jedlu. Môžete tiež kŕmiť psa s práškom. Zmiešajte to s jedlom vášho psa a nechajte ho mať všetky potrebné živiny.

Ak je moringová chuť príliš silná pre vás, neutralizujte ju. Zmiešajte polovicu čajovej lyžičky moringy, čajovej lyžičky medu, stlačte citrón a trochu vody. Dobre premiešajte a pijte.

You Might Also Like