Jóga pre relaxáciu a uvoľnenie chrbtových svalov

1) Balasana – poloha dieťaťa

Toto cvičenie podporuje relaxáciu tela: očí, chrbta a ramien. Sadnite si na päty, pokrčte kolená k hrudníku, skloňte hlavu čo najbližšie k podlahe, paže pozdĺž tela. Uvoľnite sa a zhlboka dýchajte.

2) stretnúť Konasana – pozícia bohyňa

Táto Asan otvorí boky a hrudník. Tiež posilňuje svaly na nohách. Stimuluje urogenitálne, dýchacie a kardiovaskulárny systém. Posilňuje chrbtové svaly.

Jedna z variant je takáto: ľahnite si na chrbát, položte ruky pozdĺž tela, trochu ich roztiahnite do strán. Spojte nohy, kolená vytočte na stranu. Ležte v polohe tak dlho, ako len môžete. Dýchajte zhlboka.

3) prevoz

Ľahnite si na chrbát, pritiahnite si pokrčené kolená k telu a objímte je rukami. Opatrne zdvihnite nohy zo zeme a udržujte rovnováhu. Ak necítite žiadnu bolesť, zaguľatia chrbát a trochu sa pogúľajte zo strany na stranu.

4) SUPT Matsiendrasana – skrúteniu tela v ľahu

Táto Asano pomáha formovať pas, podporuje zdravie všetkých orgánov dutiny brušnej. Odstraňuje bolesť v oblasti bedier, panvy a krčnej chrbtice. Prevádzajte ju iba na odporúčanie lekára.

Ľahnite si na chrbát, paže natiahnuté po stranách, tak, aby boli vyrovnané s ramenami. Zdvihnite a ohnite ľavú nohu. Držte ramená, paže a pravú nohu na zemi, otočte sa vpravo. Pritlačte ľavé koleno na podlahu. Otočte hlavu na ľavú stranu. Chvíľu vydržte. Vráťte sa v obrátenom poradí do východiskovej polohy. Potom opakujte na druhej strane.

5) Matsiasana – pozícia ryby

Jednoduchý cvik pre začiatočníkov. Ľahnite si na chrbát, oprite sa o lakte a zdvihnite trup. Zakloňte hlavu mierne dozadu a trochu vystrčte hrudník .. Vydržte počas 10 dychov. Vráťte sa do východiskovej polohy.

6) Kapotasana – pozícia holuba

Začnite na všetkých štyroch. Postupne vytiahnite ľavé koleno dopredu tak, že bude na rovnakej úrovni s rukami. Pravú nohu udržujte rovno a pomaly ju pretiahnite vzad. Musíte byť v pozícii, ako vidíte na fotke. Dávajte si pozor na držanie tela. Vydržte počas 10 dychov. Opakujte na druhú nohu.

7) Paschimottanasana – predklon k nohám

Posaďte sa na podlahu s rovnými nohami. Natiahnite sa k nohám a prsty sa chyťte holenie, alebo kolien, podľa toho, ako sa dokážete ohnúť. Natiahnite sa čo najviac vpred a potom sa vráťte do východiskovej pozície. Znovu sa natiahnite, tentoraz hlbšie a vydržte po dobu 10 dychov.

You Might Also Like