Jedzte uhorky tak často, ako je to možné – Táto zelenina odstraňuje toxíny z tela, spaľuje tuky a je skvelá pre vlasy a pokožku.

Zdravší tráviaci systém a spaľovanie tukov

Pravidelne konzumujte uhorky, zlepšite svoje celkové zdravie. Sú naložené vlákninou a vodou, čo im umožňuje mať významný vplyv v procese spaľovania tukov a úbytku hmotnosti, ako aj elimináciu toxínov.

Eliminácia celulitídy

Veľké množstvo vody je obzvlášť dôležité, ak máte nadváhu. Uhorky obsahujú veľké množstvo vody, ktorá vám umožní odstrániť tekutín naplnených toxínov z organizmu. Vzhľadom k týmto vlastnostiam, uhorky sú veľmi užitočné pri prevencii a liečbe obličkových kameňov.

Vysoký podiel vitamínu B

Vitamín B je tiež zahrnutý v uhorkách vo veľkých množstvách. Tento vitamín je pre naše telo veľmi dôležitý a možno ho získať tým, že jete túto zeleninu.

Vylučuje toxíny a napomáha pri chudnutí

Nelúpané uhorky by mali byť pravidelne konzumované, pretože vitamín C je väčšinou zahrnutý do šupky. Uhorky obsahujú 10% požadovanej dennej dávky vitamínu C. V každom prípade by ste mali konzumovať organické uhorky a vyhnúť sa tým, ktoré obsahujú pesticídy. To bude poskytovať vášmu telu najviac potrebných vitamínov a obsahuje viac ako 95% vody. Odstraňuje nadbytočné nestrávené zvyšky a tým napomáha pri lepšom a účinnejšom chudnutí!

Bráni rôznym chorobám

Uhorka je cenným spojencom v boji proti cukrovke, udržiava krvný tlak a reguluje hladinu cholesterolu v krvi. Táto zelenina obsahuje draslík, ktorý je potrebný pre reguláciu krvného tlaku. Uhorka šťavy nám poskytuje hormónu, ktorý stimuluje pankreas k produkcii inzulínu.

Pretože jeho výhodných zložiek, napomáha v prevencii výskytu mnohých rôznych ochorení, rovnako, vrátane rakoviny.

Vlasy & pleť

Uhorky sú veľmi účinné pri stimulácii vďaka rast vlasov k síry a kremíka obsiahnuté v nich. Ak chcete očistiť svojej koži, mali by ste plátok uhorku na plátky a dať ich na vašej tvári.

Okrem toho, uhorky sú schopné vás chráni pred spálením a liečbu spáleniny a podráždenie pokožky. Všetko, čo musíte urobiť, je použiť odlúpnutiu kus na zasiahnutej ploche a znížiť problém, vďaka protizápalových vlastností tejto zeleniny.

 

You Might Also Like