Extra rýchle chudnutie s trochou hurmi kaka a veľa ďalších priaznivých účinkov pre Vaše telo!

Hurmi kaka alebo iným názvom tomel, je užitočné a exotické ovocie, ktoré sa objavuje práve s nástupom prvých mrazov. Aj napriek chladnému počasiu dokáže priviesť slnko do každej domácnosti a vďaka tomu si pripomeniete chuť leta.

Výhody churmy na náš organizmus

  1. Podporuje rýchle chudnutie

Odborníci na výživu sa po celom svete zhodli na tom, že tomel je vysoko účinný produkt podporujúci chudnutie. Zaujímavé je, že aj napriek svojej sladkej chuti, má nízky obsah kalórií.

V súčasnej dobe je obľúbený práve počas diéty aj vďaka tomu, že vie človeka rýchlo zasýtiť a doplniť energiu. Samozrejme, že pri diéte by ste okrem iného mali dodržiavať aj správnu životosprávu.

  1. Zlepšuje činnosť tráviaceho traktu

Ak trpíte zažívacími poruchami a rôznymi ochoreniami žalúdka, toto je ten správny liek. Pomocou odvaru z churmy si môžete napríklad vyliečiť chronickú hnačku.

Na prípravu odvaru zalejte 6 zrelých plodov 3 pohármi vriacej vody a nechajte 20 minút odstáť. V poslednej fáze je potrebné, aby ste odvar precedili pomocou cedidla. Každé 4 hodiny by ste mali vypiť 500ml tohto odvaru.

польза хурмы для организма

  1. Posilňuje kardiovaskulárny systém

Hurmi kaka obsahuje veľké množstvo draslíka, glukózy a fruktózy. Majú pozitívny vplyv na náš kardiovaskulárny systém a preto aj doktori odporúčajú používať tomel najmä tým ľuďom, ktorí trpia hypertenziou.

польза хурмы для организма

  1. Priaznivo ovplyvňuje nervovú sústavu

Vďaka svojím posilňujúcim vlastnostiam je veľmi užitočný aj pri poruchách spánku alebo zvýšení imunity, čím ľahšie odoláte každodennému stresu a infekciám.

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like