Čo by ste mali jesť a čo úplne vylúčiť z jedálnička ak chcete efektívne a zdravo schudnúť? My Vás navedieme na správnu cestu!

Dnešný spôsob stravovania vedie často  k obezite a nadváhe. Čo by ste však mali jesť alebo naopak nemali jesť, keď chcete schudnúť? Najjednoduchšia odpoveď znie – nejedzte to, čo ste jedli, keď ste pribrali. Dobre, žarty bokom. Máme pre tu vás nachystané plnohodnotné rady a tipy, poďme sa teda na ne pozrieť.

Začnite sa vzdelávať

Musíte pochopiť jeden dôležitý fakt – čím viackrát ste sa o to pokúšali, tým väčší problém pravdepodobne máte. Možno sa obrátite na výživových špecialistov, ktorí vám pomôžu dostať sa z tejto situácie. Avšak nikto to neurobí za vás. Ani jedálniček na mieru vám neprinesie štíhlu líniu, ak sa najprv nenaučíte čo vlastne zdravá strava znamená. Potrebujete sa naučiť dodržiavať aspoň základné odporúčania, aby ste jedli lepšie ako doteraz.

Treba si uvedomiť, že staré dobré “rady” vašich kamarátok, susediek a ostatných žien z diskusií nemusia byť vždy správne. Najčastejším mýtom o chudnutí sme venovali tento samostatný článok. Rovnako aj tipy podpísané renomovanými “svetovými odborníkmi” v televíznych spotoch alebo v bulvárnych magazínoch, kde väčšinou propagujú nekvalitné tabletky na chudnutie – vhodné akurát tak ako cukrík na cmúľanie.

Čo by ženy nemali jesť pri chudnutí

Prestaňte piť “café latté” a obdobné nápoje. Na raňajky určite nejedzte cereálie s mliekom a rovnako zlou voľbou sú aj tzv. corn-flakes s jogurtom. Áno vieme, je to jednoduché na prípravu a okamžite hotové však? Cereálna instantná kaša alebo sušienky? Opäť nesprávne. Chápeme, že nemusíte rozmýšľať nad tým ČO budete jesť, ČO budete variť a ČO máte nakúpiť.

Milé dámy, netrápte sa tým, že v niektoré dni nemôžete jesť 5-krát. Často je oveľa lepšie mať správne jedlo 2 – 3x ako päťkrát za deň si dať sušienky, kávu alebo len zeleninu. Pochopte aj to, že celozrnné pečivo rozhodne celozrnné nie je – v drvivej väčšine prípadov ide len o marketingový ťah.

Čo by pri chudnutí nemali jesť muži

Vyhnite sa aj konzumácii pečiva a margarínu. Nejedná sa o správne riešenie, hoci opäť nemusíte uvažovať nad tým, čo kúpite na večeru, raňajky či desiatu. Bezlepková diéta a strava je vo svete veľmi obľúbená a určite stojí za to si o nej naštudovať viac. Pomerne dôležité je nestresovať sa ani tým, že neviete, akých 5 jedál na deň si dáte.

Páni prestaňte sa k výžive správať ako pred 200 rokmi. Nepite pivo každý jeden deň a nejedzte tak často údeniny. Nejedzte ani párky plné múky v rožku a už konečne prestaňte cynicky tvrdiť, že na niečo predsa umrieť musíte. Od svojich polovičiek nežiadajte, aby vám navarili poriadne mäso s knedľou.

Pre prvý krát sa nič vášmu telu nestane. Ale ak je to najprv mastný syr s hranolkami, potom spomínaný párok v rožku, neskôr guláš s chlebom a nakoniec aj nejaký ten múčnik, tak rátajte s tým, že nadmerný príjem energie sa niekde prejaví.

Čo by nemali jesť úplne všetci

A teraz pár rád pre každého, kto to myslí so zdravou výživou vážne. Nikdy ale skutočne NIKDY už nejedzte hranolky, čipsy a iné slané dobroty. Ničí vám to zdravie, aj keď vás to za jedinú noc nezabije. Už nikdy si nekúpte ani sladené mliečne produkty ako napríklad jahodové jogurtové nápoje. Zbohom dajte aj všetkým džúsom, ktoré vás len balamutia tým, koľko kilogramov ovocia v sebe majú . Obsahujú neskutočné množstvo nezdravého bieleho cukru a rôznych umelých sladidiel.

Ešte sme neskončili. Nesnažte sa ani pripraviť domáci hamburger alebo konzumovať bufetové langoše. Jedine, že ste sa úplne opustili a naozaj vám je všetko ohľadom svojho zdravia jedno. Oblúkom treba obísť každú pizzeriu, pretože aj pravá talianska pizza má na míle ďaleko od zdravého jedla. Talianska kuchyňa sa všeobecne nepokladá za príliš zdravú, veď si len stačí všimnúť na dovolenke talianske ženy. Jedine človek, ktorý úplne ignoruje svoje zdravie, vám bude tvrdiť, že fast foody nie sú až tak zlé. Môžete mu veriť, veď netrpí chorobami ani nadváhou. Ale povedal vám, že má 20 rokov a hranolčeky s hamburgerom sú hlavným jedlom celého jeho dňa? Až čas ukáže, ako to v skutočnosti je.

Naša ďalšia rada pre vás znie – to čo vidíte v televíznej reklame, za žiadnu cenu nejedzte. Na mysli tým máme aj známe čierne sladené nápoje spoza atlantického oceána. S tým zakazovaním sme sa celkom rozbehli. Ak to budete dodržiavať a vyhýbať sa vyššie vymenovaným nezdravým jedlám a potravinám, tak to ešte nemusí znamenať, že sa z vás stanú ľudia žijúci len vďaka láske.

Nevstupujte x-krát do rovnakej rieky

Diéta, jedenie, diéta, jedenie. Koho to má baviť? Možno to poznáte. Nedodržali ste sľuby voči sebe samému a tak si to hneď kompenzujete obžerstvom. A potom nasleduje hromada výčitiek, prichádza stres a opäť všetko dookola. Jednoducho začarovaný kruh. Musíte si už konečne uvedomiť, že nie ste žiadna celebrita a nikto na tomto svete nie je a ani nikdy nebol dokonalý. Začnite sa mať radi a uvedomte si v čom ste dobrý. Až potom sa pokúste urobiť aj niečo so svojou nadváhou.

Nepodarilo sa vám to? V poriadku a nevadí, no namiesto odstavca vyššie s tým neprestávajte a nemeňte redukčné diéty každý druhý týždeň. Odpovede na svoje problémy nehľadajte v bulvárnych tlačených a internetových magazínoch, kde natrafíte väčšinou len komerčné plátky.

You Might Also Like