Citrusové plody ako sú citrón, mandarínka, pomelo, pomaranč alebo grep sú perfektné pri zdravej redukcii vašej hmotnosti!

Citrusové plody ako sú citrón, mandarínka, pomelo, pomaranč alebo grep sú vhodné pri zdravej redukcii hmotnosti. Ich vysoký obsah vitamínu C a iných živín pomáhajú telu a aj chudnutiu. Navyše sú pre citrusové plody je typické, že obsahujú málo kalórií. Citrusy sú vhodné nie len v zimnom období, aj keď vtedy je ich sezóna a sú najchutnejšie a najvýživnejšie.

Citrón 

Citrón je síce kyslý, ale o to zdravší. Dokonca obsahuje látky, ktoré v určitej miere napomáhajú zníženiu chuti do jedla a zrýchľovaniu metabolizmu. Netreba to však pri chudnutí preceňovať. Ale ako citrón dostať do seba.

Účinky citrónu na chudnutie

Citrón je teda vhodný pomocník pri chudnutí. Okrem spomínaných účinkov na metabolizmus a zníženei chuti do jedla, má aj močopudné účinky a taktiež podporuje detoxikáciu.

Pomelo 

Pomelo konzumujeme väčšinou surové, bez šupky alebo sa pridáva do ovocných šalátov. Taktiež sa niekedy pridáva do marmelád na spestrenie chuti. Celkovo má podobné využitie ako ostatné citrusové plody. Chuť pomela nie je nejako extra výrazná. Je menej sladké ako pomaranč, menej kyslé ako grep – takže ani tak ani tak

Čo obsahuje Pomelo?

Pomelo je výdatným zdrojom draslíka. Obsahuje veľmi málo kalórií a taktiež obsahuje minimum tuku, sodíku a cholesterolu

Účinky pomela

Pomelo je vhodné pri chudnutí kvôli obsahu vitamínu C a ďalších iných potrebných látok, ktoré pomelo v sebe má. Pôsobí močopudne, takže odvodňuje nadbytočnú vodu z tela a tak ostáva telo čisté bez zbytočnej vody a usadenín. Pomelo odporúčam konzumovať 2 krát do týždňa, na desiatu alebo na raňajky.

Pomaranč 

Pomaranč je ovocie pestované v subtropických oblastiach. Najčastejšie sa používajú na priame jedenie alebo na výrobu džúsov. Odporúčame priamu konzumáciu, aby ste sa vyhli dodaným chemickým látkam ktoré sa v džúsoch a iných nápojoch vyskytujú bežne.

Čo obsahuje?

Kyselinu citrónovú, sacharidy, bielkoviny, vlákninu, vápnik, fosfor, horčík, draslík a minimum tuku

 

Účinky

Pomaranč je vhodný pri chudnutí a zároveň vylepšuje celkovú kondíciu tela. Vitamín C urýchľuje prirodzene metabolizmus a zabezpečuje spaľovanie tuku. Preto ho konzumujte denne aspoň jeden kúsok.

Grep 

Tento citrusový plod je na prvom mieste z pohľadu obsahu živín. Grep – grapefruit je prirodzeným zdrojom čistej energie, ktorá prebudí metabolizmus a telo. Jeho chuť je horká až kyslá, ale práve táto chuť z neho robí výnimočné ovocie. Denná konzumácia grepu Vám vylepší celkové zdravie a pomôže aj s chudnutím.

Čo obsahuje?

Vodu, bielkoviny, sacharidy, vlákninu, vápnik, železo, draslík, fosfor, horčík, zinok, mangán, meď, selén, kyselina listová, kyselina pantoténová, kyselina askorbová, vitamíny A, B1, B2, B3, B5, B6, B9, C, E a K

Účinky grepfruitu

Grep by mal tvoriť častú súčasť stravy, popri chudnutí a aj ako prevencia pred mnohými ochoreniami. Pred jedným až tromi jedlami denne si dajte pol grepu a energia z jedla bude rýchlejšie a dokonalejšie spálená, vďaka veľkému obsahu vitamínov a látok, ktoré pomáhajú “spaľovať tuky” a zároveň udržia hladinu cukru v normále.

Mandarínka

Mandarínky ako prvé pestovali v Číne a Japonsku, z ktorých sa neskôr v 19. storočí dostali aj do Európy. Aktuálne sa jednotlivé odrody pestujú skoro po celom svete. Všetky druhy a odrody mandarínok patria do rovnakej skupiny oranžových citrusových plodov s tenkou kôrou

Čo obsahuje Mandarínka?

Mandarínka obsahuje veľké množstvo vitamínu C, karotenoidy, pektín, diterpeny a terpenoidy, ktoré majú veľmi silné protirakovinové účinky, flavonoidov priaznivo pôsobí na srdce, cievy, zníženie krvného tlaku a ľadviny, draslík, fosfor a vápnik

Účinky mandarínky

Mandarínky majú nízky glykemický index a nízku energetickú hodnotu. To znamená, že sú výborné počas chudnutia. Taktiež aj ich vysoký obsah vitamínov podporujú metabolizmus a tým aj chudnutie. mandarínky sú taktiež vhodné pri redukčných diétach ako doplnok jedálničku na chudnutie Takže citrusové plody od citrónu, cez pomaranč až po pomelo pri chudnutí určite nevynechajte. Ale ako víťazov, čo sa chudnutia týka, môžeme vybrať grep a citrón. Jednoducho sú naj.

You Might Also Like