Bylinkové čaje sa už tisícročia používajú ako pomoc pri zdravotných problémoch. Máte problém? Môžu pomôcť aj Vám!

Bylinkové čaje sa už tisícročia používajú ako pomoc pri zdravotných problémoch. A môžeme povedať, že veľmi účinne. Najmä čínska medicína, je známa tým, že na každé ochorenie existuje vhodná kombinácia byliniek. Ak nadváhu vnímame ako problém tela, tak určite existujú bylinky, ktoré Vám napomôžu schudnúť. Medzi najpopulárnejšie čaje patria čaj rooibos, čaj pu-erh, zelený čaj a bylinkové čaje na chudnutie Čiže piť čaje na chudnutie nie je  úplný nezmysel, ale základy úspešného schudnutia sú niekde úplne inde.

Ale všetko má svoje hranice. Nemôžete čakať, že ak budete piť akýkoľvek čaj na chudnutie (či už čaj pu-erh, zelený čaj,  čaj rooibos alebo akýkoľvek iný), že schudnete a nebudete musieť na to vynaložiť žiadnu snahu. Je to podobné ako s chrípkou alebo angínou. Ovocie je pri chrípke veľmi prospešné, ale neznamená to, že ak zjete jedno jablko, že sa automaticky vyliečite.

Čo môžem očakávať od čaju na chudnutie?

  1. Ak chcete schudnúť, jedným z najdôležitejších faktorov je pitný režim. Pokiaľ začnete viac piť, ľahšie sa Vám podarí schudnúť.  Ak začnete piť a do pitného režimu zaradíte aj vhodný čaj na chudnutie, vaše telo sa začne rýchlejšie a lepšie čistiť, čo urýchli chudnutie.
  2. Druhým výrazným faktorom nadváhy a následného chudnutia je stav Vášho tela. Príčinou nadváhy nie je vždy len prejedanie sa. Možno aj vy patríte medzi ľudí, ktorí nejedia veľa a napriek tomu sú tučný. Príčinou nadváhy môže byť aj problém s obličkami, srdcom, pečeňou, štítnou žľazou.
  3. Žiadny čaj na chudnutie, nedokáže priamo spaľovať tuky. Môže napomôcť akurát zrýchleniu metabolizmu, čo ale má pozitívny vplyv na chudnutie. Napríklad taký kofeín stimuluje organizmus, čo Vám pomôže spáliť viac kalórií.
  4. Dôležitá je kvalita čaju. Je síce kríza, ale na druhej strane nie sme takí bohatí, aby sme si mohli kupovať lacné veci. To platí aj pri čaji (nielen na chudnutie).
  5. Čaj na chudnutie je výborná pomôcka pri chudnutí, ale vnímajte ho len ako doplnok zdravej stravy a vhodne zvolenej pohybovej aktivity. Len pitie čaju ešte nikomu nepomohlo priamo schudnúť tuk.

Čaje na chudnutie

  1. Zelený čaj na chudnutie – zelen%Cčaj na chudnutie – zelený čaj je výov. Antioxidanty, pomôžu Vášmu telu vysporiadať sa s odpadovými látkami, voľnými radikálmi, stimulujú koncentráciu a pomáhaju Vášmu telu nadobudnúť rovnováhu. (veľa antioxidantov obsahuje aj čaj rooibos)Okrem toho zelený čaj obsahuje aj kofeín, ktorý má pozitívny vplyv na zvýšenie energie. A navyše Vám zelený čaj napomôže zrýchliť metabolizmus. Preto, pokiaľ si denne doprajete jednu alebo dve šálky, tak pri pravidelnom pití, bude mať zelený čaj výrazne pozitívny vplyv na Váš organizmus.
  2. Pu-erh čaj (Puerh čaj)– je čaj, ktorý je na chudnutie relatívne populárny. Samozrejme, že vplyv čaju Pu erh je na chudnutie len čiastkový a tak ako ostatné kvalitné bylinkové čaje aj čaj pu erh nie je zázrak na chudnutie – môže byť vhodný ako doplnok pri chudnutí. Čaj pu-erh je zo surových čajových lístkov, ktoré sa sušia na slnku a tým že sa úplne nedosušia, nastáva fermentácia čaju pu-erh (je to reakcia, pri ktorej dochádza k oxidácii šťavy z lístkov). Tento čaj je najvodnejší na očistu tela, ale môžete ho piť aj pri chudnutí.
  3. Rooibos čaj –  sa používa aj na chudnutie ale v podstate rooibos čaj nie je čaj, pretože sa nevyrába z čajových lístkov ale priamo z dreva rastliny rooibos, ktorá rastie v Afrike. Čaj rooibos je obsahuje veľké množstvo vitamínov a minerálov (vitamín C, horčík, draslík, železo.) a okrem toho obsahuje aj veľké množstvo antioxidantov, čiže jeho účinky sú okrem iného podobné ako má zelený čaj. Na rozdiel od väčšiny bylinkových čajov, čaj rooibos neobsahuje žiadny kofeín. Takže je vhodný aj pre ľudí, ktorí z akýchkoľvek príčin, nemôžu príjmať kofeín. Čaj rooibos má pozitívne účinky pre zdravie a veľa ľudí ho používa aj ako pomôcku na chudnutie. Pomáha na srdce, cievy, na vysoký cukor, alergie, pri bolestiach hlavy, strese.
  4. Bylinkové čaje na chudnutie – v podstate každý bylinkový čaj, pokiaľ je kvalitný a pijete ho v správnom množstve je pre Váš organizmus prospešný. To znamená, že bylinkový čaj je prospešný aj pri chudnutí.

You Might Also Like