Ako Vám môže zázvor pomôcť spáliť brušný tuk a získať ploché bruško? My poznáme účinný recept!

Zázvor je spojený s radom prínosov pre zdravie – vrátane spôsobov, ako vám pomôže získať plochejšie brucho! Kým diéta a cvičenie určite hrajú úlohu pri strate hmotnosti a pri zdravom životnom štýle, zázvor môže byť tiež užitočným nástrojom. Možno vás prekvapí niektoré prírodné výhody tohto korenia.

Podľa WebMD, okrem toho, že sa používa ako chuťová prísada pre potraviny, zázvor bol tiež po stáročia používaný k podpore tráviaceho zdravia. Čítajte ďalej, aby ste zistili, ako vám táto prísada pomôže obmedziť brušný tuk.

1 Protizápalový

Prozápalové činidlá nájdená v zázvoru môžu pomôcť znížiť opuchy alebo bolesť nachádzajúce sa vo vašich kĺboch. Ako to pomáha pri získavaní ploššího brucha? WatchFit naznačuje, že pretože koreň zázvoru pomáha udržiavať krvácanie zapálené, v skutočnosti zvyšuje tok krvi v celom vašom tele. Výsledok? Pohyb krvi zvyšuje telesné teplo a pomáha spáliť viac tuku.

2 Zdravé trávenie

Zázvor môže prispieť k podpore zdravého trávenia, čo vedie k menej prejedaniu, nadúvanie a ďalším žalúdočným problémom. Bol spojený so znižovaním hladiny cholesterolu a stabilizáciou cukrov v krvi, ktoré môžu pomôcť obmedziť chuť do jedla. Trocha šťavy, alebo teplej zázvorové vody pred jedlom môže pomôcť zvýšiť tráviaci proces.

3 Zvýšenie energie

Zázvor stimuluje telo ako kofeín. Jednoducho konzumujte 4 g zázvoru za deň pre zvýšenie energie.Pokud ste tehotná, nemali by ste konzumovať viac ako 1 gram denne. Zvýšenie energie môže podporiť aktívny životný štýl a pomôže vám spaľovať tuky.

4 Nižšia hladinu cholesterolu

Vysoký cholesterol je všeobecne vedľajší účinok prírastku hmotnosti alebo obezity. Zázvor môže pomôcť znížiť hladinu sérového a pečeňového cholesterolu. To môže pomôcť chrániť vaše telo pred vysokými hladinami cholesterolu súvisiacimi so zdravotnými problémami, ako sú srdcové choroby. S lepším zdravotným stavom môžete byť viac aktívny a schudnúť.

5 Redukcia kortizolu

Vysoká hladina kortizolu môže ukladať brušný tuk a podporiť prírastok hmotnosti. Kortizol je steroidný hormón, ktorý sa používa na reguláciu energie v tele. Vysoká hladina stresu však môže spôsobiť príliš vysokú tvorbu kortizolu v tele, čo spôsobuje vznik väčšieho množstva tuku. Komponenty nachádzajúce sa v zázvoru môžu pomôcť s redukciou kortizolu, takže telo neukladá tuk.

You Might Also Like