Ak pijete Citrónovú vodou ráno, pridajte do nej ananás. Tu je 9 najdôležitejších dôvodov prečo!

Pitná voda plus citrón v dopoludňajších hodinách sa stala rutinná u ľudí. To je určite najzdravší spôsob, ako začať svoj deň.

Ale viete, že pridanie len jednej zložky do svojej citrónovej vody môže urobiť pitie zdravšie a zvýšiť jeho alkalickú silu?

Hovoríme o ananáse. Táto tropická rastlina je bohatá na vitamíny, minerály, živiny a môže poskytnúť mnoho zdravotných výhod.

Funkcie nášho tela závisia predovšetkým na jej pH úrovni, takže akejkoľvek nerovnováhe pri pH v tele môže viesť k sérii zdravotných problémov. To je hlavný dôvod, prečo je veľmi dôležité pre udržanie rovnováhy kyselina-zásaditá.

Kombinácia citrónovej vody a ananásovej šťavy môže urýchliť proces. Ich bohatý obsah minerálnych látok môže vytvoriť zásadité prostredie v tele. Pravidelná konzumácia tohto mimoriadne zdravého nápoja môže zlepšiť zdravie v mnohých rovinách.

Je len potrebné pridať 2 kúsky ananásu a pár deci ananásového džúsu vo svojej citrónovej vode. To je všetko.

Dnes sme vám ponúkneme 9 dôvodov, prečo by ste mali zmiešať citrón a ananás:

1. prevencia rakoviny

Je vedecky dokázané, že rakovinové bunky nemôžu prospievať v alkalickom prostredí. Kombinácia citrónovej vody a ananásovej šťavy má zásaditý charakter, ktorý vás dokáže ochrániť pred rakovinou.

2. Bolesť zubov a zápal ďasien

Mnoho ľudí, ktorí si pridávajú ananás s ich citrónovou vodou tvrdí, že táto silná kombinácia im pomohla tým že zmierňuje bolesti zubov.

3. Chudnutie

Citróny obsahujú pektín, ktorý má schopnosť vytvárať v alkalickom prostredí v organizme a znížiť chute. Niektoré štúdie preukázali, že ľudia, ktorí majú zásaditú stravu majú väčšiu šancu schudnúť rýchlejšie ako tí, ktorí nie sú uvedené alkalické potravíny v ich strave.

4. Úľava od bolesti

Kombináciou citrónovej vody s ananásovou šťavou vám pomôže zmierniť vaše bolesti kĺbov a svalov.

5. HYDRATÁCIA

Citróny majú vysoký obsah elektrolytu, ako je draslík, horčík a vápnik, a sú schopné zaistiť hydratáciu organizmu.

6. ZLEPŠENIE trávenia

Citróny obsahujú kyselinu citrónovú, ktorá reaguje s inými kyselinami a enzýmami v tele. Tento úžasný nápoj môže podporovať sekréciu žalúdočných kyselín a zlepšujú trávenie.

7. Produkcia enzýmov

Táto voda môže stimulovať pečeň k produkcii enzýmov, viac než akýkoľvek iný nápoj alebo jedlo.

8. Detoxikácia pečene

Citrónová šťava je skvelý čistiaci prostriedok na pečeň a môže stimulovať pečeňovú detoxikáciu.

9. Liečba dýchacích ciest a INFEKCIÍ

Tento úžasný nápoj môže bojovať na rôzne infekcie, bolesť v krku a zápal mandlí v dôsledku jeho silných protizápalových vlastnostiach.

You Might Also Like